Na své si přijdou také modeláři, kterým se představí společnost Interkit.cz se svými stavebnicemi modelů hradů, zámků, kostelů a dalších staveb z modelářské keramiky a papíru.

Na výstavě si mohou děti i dospělí sami vyzkoušet nejrůznější stavebnice a seznámí se s novinkami na trhu v této oblasti. Výstava návštěvníky seznámí také s historií jednotlivých výrobců.

„Většinu z prezentovaných stavebnic bude možné na výstavě přímo zakoupit," upozorňuje Věra Stojarová, ředitelka Aktivně životem o.p.s.

Velkým lákadlem výstavy je stavebnice Merkur. Snad všichni dospělí Češi si jako malí hráli s Merkurem. Návštěvníci zjistí, co vše se z této původem české stavebnice dá postavit, a zároveň si mohou zkusit, jestli to sami dokážou.

Přijďte si pohrát na unikátní interaktivní výstavu „Svět stavebnic'

Dřevěné stavebnice domků, chaloupek nebo hradů představí zlínská společnost Walachia, které se na podobných akcích prezentuje jen velmi vzácně. Obvykle svůj sortiment nabízí spíše jen na renomovaných světových hračkářských veletrzích.

Na místě bude k vidění i tradiční česká stavebnice Seva. Jedná se polytechnickou stavebnici z plastu vyráběných českou slévárenskou a strojírenskou firmou BENEŠ a LÁT. Základem této stavebnice, která je na trhu už 30 let, jsou modré podlouhlé dílky a bílé spojovací kostičky. Ze Sevy lze postavit model prakticky čehokoliv – budov, vozů a mnoho dalších.

Nebudou chybět ani legendární postavičky Igráčka. Prvním vyrobeným Igráčkem byla figurka zedníka, který byl uveden na trh v roce 1976. V devadesátých letech se na českém trhu objevilo mnoho dalších značek plastových postaviček, které se snažily tradiční figurku zastínit. Její popularita však zvítězila po tom, co v roce 2010 český výrobce her a hraček EFKO uvedl Igráčka v moderní podobě. Ten si opět získal velkou oblibu mezi dětmi i jejich rodiči. Děti si budou moci zakoupit bílého Igráčka, kterého si pomalují podle své fantazie.

„U dětí jsou stavebnice velmi oblíbené a navíc přispívají ke zlepšení jemné motoriky, učí děti trpělivosti a koncentraci. Děti se díky stavebnicím učí představivosti, plánování a spolupráci s jinými. Díky stavebnicím si děti procvičují manuální zručnost a setkávají se tak s první formou technického vzdělávání. Je důležité říct, že stavebnice nejsou vhodné jen jako hračky pro kluky, velice často a rády si s nimi hrají i děvčata, která si staví např. nábytek a domečky pro panenky" vysvětlila Věra Stojarová.

Novinkou pro letošní ročník bude stavebnice Boffin která je na trhu již od roku 2008 a lze z ní postavit stovky různých projektů, které jsou podrobně popsány v přiloženém manuálu. Děti se tak sestaví např. detektor lži, rádio, telegraf, měřič tlaku a další zajímavé přístroje.

Společnost Pokart, která je známá spíše obalovým materiálem připravila na výstavu zajímavé stavebnice z lepenky, které si děti mohou poskládat a pomalovat. Společnost chystá pro děti dílničky, kde si děti vyrobí papírové ozdoby a postavičky s vánoční tématikou. Součástí bude herna se stovkami papírových cihliček ke stavění.

Velmi oblíbenými u dětí jsou různé logické hry, které na výstavu přiveze jako doprovodný program společnosti Mindok. Jedná se o takzvané „smart hry", které u dětí rozvíjí pozornost, paměť a logické myšlení.

Organizátorem Interaktivní výstavy „Svět stavebnic" je společnost Aktivně životem o.p.s. Mediálními partnery jsou Rádio Zlín, Zlínský deník, Zlínský nočník a měsíčník Váš Zlín.

Přijďte si pohrát na unikátní interaktivní výstavu „Svět stavebnic'

Co výstava nabídne:
- stavebnice z plastu, dřeva, kovu, magnetů, keramiky a papíru
- zábava pro všechny věkové kategorie
- elektronické stavebnice
- soutěže a dílničky
- prodej stavebnic
- LEGO® a LEGO® DUPLO® stolečky pro nejmenší

ZLÍNSKÝ ZÁMEK, 18. – 22. 11. 2015
Vstupné: děti 30 Kč, dospělí 40 Kč, rodinné vstupné 120 Kč
Otevírací doba: 8 – 18 hodin