O masivní přísun energie se v pátek 16. června postará zejména legendární Olympic a Katapult, ale skvělou šou si pro holešovský festival připravili i sobotní účinkující: Vojta Dyk a B-side Band, Monkey Business, Mandrage, The Tap Tap Orchestra, Janek Ledecký a další.

V posledních letech se festival Holešovská Regata zařadil mezi největší akce svého druhu v celé České republice. Minulý ročník navštívilo více než 21 tisíc diváků. 7. ročník rodinného festivalu Holešovská Regata se koná ve dnech 16. a 17. června 2017 v zahradách Zámku Holešov.

Zakončen bude tradičním ohňostrojem.

PŘEJEZD LÁVKY

Ani letos nemůže chybět mistrovství v přejezdu vodní lávky. Registrace odvážných cyklistů bude probíhat v den konání festivalu.

Vítězem Mistrovství Holešova (a světa) v přejezdu vodní lávky se v loňském roce stal Pavel Polách ze Zlína, který 22 metrů dlouhou a 27 cm širokou lávku přejel v nejpomalejším čase 9,5 sekundy a získal tak 1500 Kč a pohár.

V loňském roce se do soutěže „Přejezd lávky“ přihlásilo 25 odvážlivců.

PŘEHLÍDKA PLAVIDEL

V oblíbené soutěži originálních plavidel dostane prostor 25 posádek.

„Výtvory, které poslední roky na vodní hladinu Regaty vyplouvají, jsou skvostná řemeslná díla, není to jen pár prkýnek stlučených k sobě, ale dokonalé a originální lodě,“ pochválil stavitele ředitel pořádající Agentury Velryba Michal Žáček.

Stalo se už tradicí, že se přihlašují i řemeslné střední a základní školy, jejichž žáci plavidla vyrábějí v rámci vyučování.

DĚTSKÉ RADOVÁNKY

Organizátoři připravují také bohatý doprovodný program pro malé i velké návštěvníky s jediným kritériem: všechny doprovodné atrakce jsou pro návštěvníky Holešovské Regaty bezplatné. Nebude chybět svezení na dračích lodích ani oblíbení poníci pro děti a zábavné nafukovací atrakce.

„Prostoru pro děti bude určitě dost. Ostatně jsme rodinný festival a na tom nehodláme do budoucna nic měnit,“ zdůraznil Michal Žáček. Pro děti zahraje Kašpárek v rohlíku a kromě atrakcí mohou využívat také travnatou louku.

DOPROVODNÉ AKTIVITY

Hyperaktivní mládež si může na nádvoří holešovského zámku ve volných chvílích zatancovat. Celé sobotní odpoledne bude věnováno tanečním exhibicím různých tanečních stylů – od latinskoamerických tanců až po break dance.

Kromě vystoupení budou taneční profesionálové organizovat pro diváky taneční workshopy, kde si daný styl budou mít možnost vyzkoušet a naučit se základní taneční figury a kroky. „Na louce v zámeckém parku připravujeme naopak program adrenalinový,“ uvedl Michal Žáček.

„Nebude chybět populární free jump do obří nafukovací podušky, bude zde postavena rampa, na které budou předvádět své umění nejlepší jezdci na trikových kolech, a toto všechno vyšperkuje exhibiční seskok parašutistů přímo do areálu festivalu,“ upřesnil.

Klidnější povahy mohou shlédnout atraktivní výstavy v budově zámku, kde je možné shlédnout výstavu živých exotických zvířat, nebo výstavu věnovanou ikoně pop artu a slovenskému rodákovi Andymu Warholovi.

FESTIVALOVÝ AREÁL

Zásadní změny letos zaznamená festivalový areál – všechny směřují ke zvýšení komfortu a bezpečnosti diváků. Hlavní pódium bude rozšířeno o dvě obří projekční plochy, zároveň bude celé posunuto blíž k budově zámku.

„Tím docílíme toho, že diváci přímo před pódiem nebudou sevření z boku živými ploty a zepředu bariérami, ale budou moci odcházet volně do bočních prostor vedle pódia. Zlepší se tím průchodnost celého areálu, nemluvě o bezpečnostním hledisku, které nás právě k tomuto rozhodnutí vedlo,“ vysvětlil Žáček.

Připravují se i nové a komfortnější zóny se sociálním zázemím pro diváky, tradičně nebude chybět pitná voda dotažená mobilním vodovodem do centra areálu zahrady nebo bezplatná stanová louka. Pořadatelé řeší i systém doporučených parkovišť pro diváky.

KUŘÁCI

Byli bychom rádi, kdyby návštěvníci dodržovali dohodu o nekouření v areálu festivalu, s výjimkou vyhrazených kuřáckých zón.

„Schválně uvádíme slova „žádost“ a „dohoda“, protože trapné vládní příkazy a direktivní nařízení se příčí i nám. Na druhou stranu bychom rádi, aby se minimalizovaly případy, kdy si náruživý kuřák zapálí přímo mezi davy rodičů s dětmi, nemluvě o tom, že i mezi kuřáky je mnoho bezohledných, kteří dokouřenou cigaretu odhodí na zem, a tím ji považují za uklizenou,“ zmínili pořadatelé s tím, že pro kuřáky nachystali několik komfortních míst s posezením, kde si mohou cigaretu vychutnat.

DOPRAVA

Od pátku 16.6. od 15 hodin až do sobotní půlnoci budou úplně uzavřeny holešovské ulice Zámecká, ulice Partyzánská a náměstí F.X.Richtra - již od kruhového objezdu. Ulice Zámecká bude určena pouze pro pěší přístup diváků k pokladnám a hlavnímu vstupu do areálu. Pro zákazníky Zahradnictví Stella bude povolen vjezd pouze ve směru od restaurace Holajka.

Ulice Partyzánská bude uzavřena a vyhrazena pro parkování diváků. Parkování zde budou regulovat pořadatelé a vjezd do této ulice bude možný pouze ve směru od centra Holešova. Ve směru od Bystřice p.H. bude ulice úplně uzavřena. Pro motoristy to znamená, že budou muset použít ve směru na a od Bystřice p.H. objízdnou trasu vedenou po obchvatu Holešova a ulicích Osvobození a Masarykova.

Pro vozíčkáře bude vyhrazeno parkoviště před zámkem. Vjezd na toto parkoviště bude z ulice Pivovarská. Pro diváky bude kromě tradičních parkovacích ploch zajištěno nové parkování na fotbalovém stadionu. Příjezd je ve směru od Bystřice pod Hostýnem. Z centra nebude možný příjezd k tomuto parkovišti.

Letošní novinkou jsou speciální noční vlakové spoje, které po skončení sobotního programu pojedou jak směrem do Hulína, tak i opačně do Bystřice pod Hostýnem.

23:05 HOLEŠOV - Hulín - Kroměříž
23:46 HOLEŠOV - Dobrotice - Jankovice - Hlinsko p.H. - Bystřice p.H. - Loukov
Jízda těmito mimořádnými spoji je pro účastníky Holešovské Regaty ZDARMA.

VSTUPENKY

V prodeji jsou vstupenky na jednotlivé dny i zvýhodněné dvoudenní permanentky, v cenových kategoriích pro dospělé diváky a děti od 4 do 15 let. Mladší děti v doprovodu rodičů mají na festival vstup zdarma. Do 15.6. lze v předprodejích koupit jednodenní vstupenku za 400 korun (děti za 300), dvoudenní za 750 korun (děti za 550). Na místě v den konání akce se dají koupit již pouze jednodenní vstupenky – dospělí za 450 korun a děti od 4 do 15 let za 350 korun.

PÁTEČNÍ PROGRAM
otevření areálu 17:00
Jazzbook 17:15
Katapult 18:30
Olympic 20:30
Golden Delicious 22:00

SOBOTNÍ PROGRAM:
otevření areálu 11:00
Elko Band 11:15
Hodiny 12:00
Mandrage 13:45
přehlídka netradičních plavidel 14:45
Janek Ledecký 15:30
Kašpárek v rohlíku I 16:20
The Tap Tap 17:00
soutěž v přejezdu vodní lávky 18:00
Kašpárek v rohlíku II 18:20
Monkey Business 19:00
Vojtěch Dyk a B-Side Band 21:00
ohňostroj 22:00