Paice v době, kdy Deep Purple nepracují ve studiu, nebo nejsou na turné, dost často vyráží na menší klubová turné s mladšími muzikanty a užívá si atmosféru klubového hraní. Dost často při tom padá otázka, proč vlastně tyto akce absolvuje, když to pro něj není žádná nutnost.

On sám má docela jednoduché vysvětlení – hraní jej pořád neskutečně baví. Určitě roli hraje také to, že se Ian na pódiu rád střetává i s dalšími muzikanty a sestava jeho doprovodné kapely obsahuje jména, která na rockové scéně mají už také hodně za sebou.

Sám Paice při různých příležitostech odehrál živá vystoupení s mnoha dalšími muzikanty počínaje Ericem Claptonem, Bruce Dickinsonem, Brianem Mayem z Queen. John Paul Jonesem z Led Zeppelin a mnoha dalšími.

Počítačová výuka - Ilustrační foto
Zlínský kraj chce přilákat špičkové IT specialisty

Paice je jediným členem slavných Deep Purple, který nechyběl ani na jednom z jejích studiových ani živých alb a nyní, po úmrtí Jona Lorda, je již jediným zakládajícím členem v kapele.

Pouť Deep Purple hudební scénou začala na jaře 1968 a trvá, s několikaletou pauzou, až dodnes. Za tu dobu skupina prodala více než 100 milionů nahrávek a v polovině sedmdesátých let byli dokonce nejprodávanějším interpretem hudební scény.

Ian Paice se během své kariéry vypracoval na jednoho z nejlepších bubeníků v historii rockové hudby. Jeho barevný styl hry v mnoha případech dodával a stále dodává i tvrdým rockovým skladbám zvláštní patinu a někdy i odlehčenost.

Přestože bylo Ianovi v letošním roce 73 let, tak je nesmírně aktivní a s Deep Purple natočili v době lockdownu album cover verzí oblíbených písní jednotlivých členů kapely, které nese název „Turning to Crime“. Album vychází 26. listopadu 2021.