Už tuto sobotu čeká malé i velké diváky ansámbl pražského Divadla Pohádka. Herci publiku nabídnou Tři pohádky s písničkou. Leporelo je složené z příběhů plných písniček. O dvou chroustech, O zmrzlém králi a O poštovském panáčkovi. A na co se mohou diváci těšit? „Chrousti jsou dva kamarádi. Staví spolu z kostek, občas se trochu hádají a vadí, ale nakonec se vždycky domluví, začnou si pomáhat a dokonce postaví hrad,“ prozradil režisér Tomáš Kraucher.

V příběhu O zmrzlém králi se děti seznámí s panovníkem, kterému je neustále zima a nikdo ho nedokáže zahřát. Ale, jak to tak v pohádkách bývá, do Zlína zavítá i voják Janek, který nakonec panu králi pomůže.

„Poslední pohádka je příběh se známými písničkami o pyšném poštovském panáčkovi, který se díky kouzelnému dědečkovi polepší a najde ztracenou poštovní písničku. Při tomto představení zapojíme i děti a budou si moci s herci zazpívat,“ dodal režisér.

Druhá říjnová sobota bude patřit brněnskému Divadlu Věž s pohádkou Radovanovy radovánky, která vznikla podle předlohy Zdeňka Svěráka. „Věděli jsme, že inscenovat jeho dílo nebude snadné. Jakmile však Eva Peřinová dokončila scénu a Honza Zrzavý zhudebnil texty Martina Kudličky, bylo jasné, že jsme na nejlepší cestě k další povedené práci. A taky že jo. Vznikl příběh lásky a dobrodružství, kořeněný kvalitní hudbou, působivými zvuky a typickým svěrákovským humorem. Celému dílu dal nezaměnitelné kouzlo sám pan Svěrák, který namluvil roli vypravěče,“ zavzpomínal principál Vlastimil Strubl.

Po dvou pohádkových sobotách budou následovat dvě pohádkové neděle v podání brněnských scén. Absolutní divadlo pozve 15. listopadu na Putování pohádkovým lesem aneb Perníkovou chaloupku a 6. prosince pak do rockového klubu zavítá už poněkolikáté Divadlo Koráb s Princeznou s dlouhým nosem. „Publiku ukážeme, jak zlobivou princeznu postihla nejedna pohroma. Narostly jí uši jako lopušáky, jelení parohy a dlouhý nos. Děti se mohou těšit na veverku v nadživotní velikosti a princeznu, která ze sebe vysouká nos čtyřicet metrů dlouhý. S takovým nosem se užije plno legrace,“ slíbil ředitel divadla Radim Koráb.

Všechna představení budou začínat v 15 hodin.