Na scéně se tato mezinárodní britsko-česká skupina se zázemím v Praze pohybuje od roku 1998. Přesně v tu dobu zahrála svůj první koncert, který měl být zároveň posledním. Společně ale členové vystupovali dál a jejich směsice žánrů se základem v britském hnutí 2tone si rychle získávala pozornost domácího i zahraničního klubového publika.

Charizmatický a excentrický britský frontman Simon Ruffskank, který skončil v Praze náhodou kvůli hrozbě útoků IRA v Londýně, se rychle stal známou figurou žánru i mimo republiku. Časem si kapela postupně vybudovala hudební zázemí nejen v České republice a na Slovensku, ale i v Německu, Francii, Švýcarsku, Chorvatsku, Rakousku, Maďarsku a Velké Británii.

Dá se říci, že hrála kdekoliv, kde našla pódium a publikum otevřené k jejich interpretaci zvuku ska.

Zatím posledním počinem kapely The Chancers je deska Age of Rudeness. Přípravy na album zabraly čtyři roky a vyšlo v březnu roku 2011 na nezávislé značce Championship Music. Kapela se rozhodla úplně změnit přístup k nahrávání a písničky vznikaly jednotlivě v pěti různých studiích, s pěti různými producenty.