„S blížícím se jarem začínají akce pro občany Zlína i potenciální návštěvníky z okolních měst. Chceme se zaměřit na pestrou nabídku aktivit hodných krajského města. Nemůžeme mít jinou ambici, než tento trend držet celý rok. Jsou to spojené nádoby, občané budou mít zajímavé vyžití, prodejci k nám budou chtít jezdit, protože utrží a centrum města bude žít. Důraz budeme klást na oživení tržiště Pod Kaštany, se kterým jsem nebyl doposud spokojen,“ sdělil primátor města Zlína Jiří Korec.

Prostor u Zlínského zámku

Zlínské Slavnosti jara
24. března 14–18 hodin
Těšit se můžete na řemesla a jarní tvoření, vystoupení folklorních souborů, pouliční divadlo, domácí dobroty, swap knih a oblečení, unikátní zlínský symbol jara a spoustu dalšího. Vystoupí také Bartošův dětský soubor, Luženky, Děvčice z Vonice, Ženský sbor z Kudlovic nebo kapela Ďyvina. Akci pořádá Živý Zlín, vstup zdarma. 

Náměstí Míru

Velikonoční jarmark
27. března 2024 
Trnečka - Dětský folklorní soubor v 16 hodin
Harafica v 17 hodin
Folkmen v 18:30 hodin

Doprovodný program od 15 hodin nabídne Velikonoční dílničky, ve kterých si děti vyrobí drobné velikonoční ozdoby, dřevěná zvířátka či minivěnečky. Připraven bude i koutek s malováním na obličej, sportovní stanoviště pro malé i velké. Boršická kovárna a ukázky dravců a sov pracovníky Stanice ochrany fauny Hluk.

28. března 2024
Bartošáček - Dětský folklorní soubor - v 16 hodin
Žonglérská omeleta – kejklířské představení – Chůdadlo v 16.30 hodin
Cimbálová muzika Réva v 17 hodin
Stinga – The Sting Tribute Band v 18.30 hodin

Doprovodný program od 15 hodin zahájí Velikonoční dílničky. Tentokrát čeká účastníky malování velikonočních kraslic různými technikami, přijde velikonoční koledník na chůdách, k vidění bude škola žonglování – Chůdadlo.cz a otevře tradiční dřevěná hernička. Jako předchozí den se předvede i Boršická kovárna s drobnými kovářskými výrobky a Stanice ochrany fauny Hluk s ukázkami dravců a sov.

Tržiště pod Kaštany

Mimo uvedené akce bude na tržišti Pod Kaštany probíhat standardní prodej ovoce, zeleniny, rukodělných a jiných výrobků.

Farmářské trhy Pod Kaštany
9. března a 13. dubna 2024 9–14 h 
Nakoupit kvalitní potraviny a podpořit tak lokální farmáře mohou Zlíňané o dvou sobotách na Farmářských trzích.

Starým věcem nový život
17. března a 21. dubna 2024 8–14 h 
Spoustu starých pokladů od známých, ale i nových prodejců nabídnou pravé blešáky, které se konají ve dvou termínech. Nabídku blešího trhu tentokrát rozšíří několik stánků s oblečením. Na trhu zastaví i stylová pojízdná kavárna Kavia s občerstvením a lahodnou kávou.

Velikonoční jarmark na tržišti Pod Kaštany
30. března 2024
Velikonoční jarmark si mohou návštěvníci užít i v sobotu 30. března 2024. Tentokrát se o sobotní akci v čase 9 až 16 hodin postará tržiště Pod Kaštany. Ke koupi tady budou rukodělné výrobky, velikonoční ozdoby, dekorace, dobroty místních farmářů, cukrovinky a další speciality a tradiční výrobky z našeho regionu. Nebude chybět občerstvení, dobré víno, a také doprovodný program pro malé i velké.

Otevření 2. sezóny tržiště Pod Kaštany
6. dubna 2024 9–16 h
Otevření druhé prodejní sezóny tržiště Pod Kaštany odstartuje primátor Jiří Korec. K mání budou delikatesy přímo od výrobců a nebude chybět ani gastro zóna s dobrým jídlem a pitím. Akce je vhodná pro celé rodiny.