Dívky či ženy ve věku od 16 let se mohou do konkurzu hlásit prostřednictvím e-mailu zaslaného na sekretariat@divadlo.zlin.cz. Jako předmět je potřeba uvést KONKURZ NA SANDOKANA. Přihlášky budou přijímány do 12. března a konkurz se bude konat v divadle 14. března od 15 do 18 hodin. Z přihlášených talentů bude vybírat režisér Konrád Popel a umělecký šéf divadla Dodo Gombár. Ten bude mezi uchazečkami hledat i případné adeptky do budoucích inscenací.

„Legendární hrdina žil na ostrově Mompracemu a v malajských mořích pokořil nespočet britských flotil. Hájil zájmy Malajců proti kolonizátorům z Anglie a bezhlavě také miloval krásnou Marianu,“ připomenul slavný příběh dramaturg Vladimír Fekar.

Do titulní role obsadil režisér Konrád Popel Pavla Vacka, krásnou Marianu ztvární Kateřina Liďáková. „Dobrodružný a romantický příběh chce režisér pojmout s mírným nadhledem a laskavým humorem. Je přesvědčen, že Sandokan dokáže zaujmout diváky napříč generacemi, tak jak se to povedlo v osmdesátých letech,“ nastínil Fekar.

Premiéra inscenace se bude konat 12.dubna v 17 hodin ve Velkém sále Městského divadla ve Zlíně.