Naposled herci vyprodali hlediště se stejnou inscenací v srpnu při Divadelních Luhačovicích. „V závěru představení publikum stálo a několik minut aplaudovalo. Byl to překrásný zážitek,“ zavzpomínal dlouholetý herec zlínské scény Dušan Sitek.

Fascinující a nelehký osud proslulé zpěvačky vybídl už mnoho tvůrců k divadelnímu nebo filmovému zpracování. Pokoušel také režiséra Karla Semeráda, který svému scénáři dal název Madam Piaf. Žádný ze stávajících divadelních scénářů neodrážel Semerádovu představu o tom, jak příběh Edith Piaf představit, a proto se rozhodl pro vlastní verzi.

„Chci ukázat Edith Piaf zejména jako ženu, která je zcela oddána hudbě, kterou beze zbytku miluje a která jí dodává sílu, i když její život nebyl vůbec růžový,“ přiblížil před březnovou premiérou režisér.

Semerádův scénář je komorní a počítá pouze se čtyřmi herci. Ve zlínském divadle našel ideální představitelku pro herecké i pěvecké ztvárnění „malého vrabčáka“, jak se Piaf říkalo, Helenu Čermákovou. „Diváci uvidí průřez jejím bytím, ale samozřejmě bude ve velkých zkratkách. Její život byl tak naplněný, že i když zemřela už ve svých osmačtyřiceti letech, tak by to vydalo na několik životů a podstatných a záchytných bodů v její existenci bylo opravdu hodně. Takže jsme vytáhli jen některé. Adekvátně k tomu jsou tam dané písně, které se k tomu životnímu období vztahovaly,“ prozradila známá zlínská herečka.

Vedle ní diváci uvidí v dalších rolích Dušana Sitka, Petru Domžalovou a Josefa Kollera. Šansony, které zazní v němčině, francouzštině, italštině, angličtině a češtině hudebně nastudoval Richard Dvořák, scénu a kostýmy připravil Petr Dosoudil.

Představení začne v 19.30 hodin.