Bývalá zpěvačka Nightwish, rekordman na bicí a filharmonie spojili síly na tři koncerty

Ledová královna, jak se jí leckdy přezdívá, dnes zazpívá s populárním bubeníkem Mikem Terranou ve zlínském Kongresovém centru v rámci jejich společného projektu Beauty and The Beat.

Oba umělci vystoupí po boku symfonického orchestru Filharmonie Bohuslava Martinů a pěveckého sboru Masarykovy univerzity. Koncert bude dirigovat Walter Attanasi, který je považován za jednoho z nejvšestrannějších dirigentů současné generace.

Zlín hostí celkem tři koncerty

Slavné duo v celé České republice odehraje čtyři koncerty. Tři z toho ve Zlíně a jeden v Praze. Čtvrteční a sobotní zlínské vystoupení je už zcela vyprodáno.

„Nikde v Evropě jsme se nesetkali s takovým zájmem. Původně jsme zde plánovali jeden, pak dva koncerty a nakonec jsme kvůli obrovskému zájmu fanoušků přidali ještě třetí," radovala se Tarja.

Zpěvačka se v současnosti vydala na sólovou dráhu, během níž vydala několik úspěšných alb. Deska My Winter Storm se u nás stala platinovou. Velmi dobře se ale prodávala v celé Evropě.

Světový rekordman v hraní na bicí

Kladný vztah ke Zlínu má také Mike Terrana, který se proslavil účinkováním v kapelách Gamma Ray a Rage. Mnohokrát zde vystupoval na festivalu Masters of Rock ve Vizovicích. V roce 2010 si odtud odnesl i zápis v Guinnessově knize rekordů za svůj téměř čtyři hodiny trvající bubenický set.

„Akustika sálu v Kongresovém centru je úžasná. Pro pořádání symfonických koncertů je ideální. Má spolupráce s Tarjou vznikla, protože máme blízko k vážné hudbě. Jde o srdeční záležitost komorního charakteru, která má zcela jinou dimenzi než masové koncerty pro davy lidí na festivalech," vysvětluje sympatický blonďák v nátělníku.

„Kdybych si vzal košili, nemohl bych se při bubnování pořádně hýbat a navíc by mi za chvíli bylo příšerné horko," směje se Mike.