Vyhlašování cen pro nejlepší mladé divadelníky, výtvarníky, hudebníky a filmaře se konalo vpražském divadle Minor. Vprvní kategorii bylo nominováno iSlovácké divadlo a po napínavém souboji dokázalo nominaci proměnit ve vítězství.

„Získali jsme už několik cen za herecké výkony iza jednotlivé inscenace, ale cena pro divadlo jako takové nám zatím unikala. Teď jsme se dočkali a jsme šťastní,“ radoval se ve středu večer herec a mluvčí divadla Josef Kubáník. „Už několikrát jsme prohlásili, že naši diváci patří ktěm nejlepším. Před udílením cen nám přišlo několik mailů a vzkazů, které nám vyjadřovaly podporu. Ta cena je tedy ijejich,“ nezapomněl na publikum mluvčí.

Co rozhodlo ovítězství uherskohradišťských divadelníků? „Oceněny byly mladé nadějné soubory ijednotlivci, kteří jsou velmi šikovní, mají za sebou celou řadu úspěchů, ale chybí jim celorepubliková medializace, kterou by si za svoji práci zasloužili,“ zdůvodňuje udělení cen Klára Chábová ze společnosti Múzy dětem, která letošní ročník vyhlašovala.

Zprestižní ceny se radují ina uherskohradišťské radnici. „Našemu divadlu je sice už třiašedesát let, ale potvrzuje se stará pravda, že věk nehraje žádnou roli. Energie, která přichází směrem kdivákům je mladá a to zřejmě rozhodlo. Na Slovácké divadlo jsme opravdu pyšní,“ skložil poklonu starosta Uherského Hradiště Libor Karásek.

Vítězové jednotlivých kategorií ceny převzali zrukou významných osobností, ty divadelní předal publicista Ondřej Neff a herec Miroslav Táborský. Dalších se ujali například kreslíř Štěpán Mareš, fotografka Sára Saudková, zpěvačka Lenka Dusilová nebo spisovatel Michal Viewegh. Záznam ze slavnostního večera, který moderoval Milan Šteindler, zřejmě odvysílá iČeská televize.

Divadelníci obdrželi sošku tučňáka na pozlaceném soklu zdílny Tomáše Bezchleby. Diváci si ji budou moct prohlédnout, stejně jako ostatní ocenění ve foyer divadla.