Šňůra odstartuje poslední týden v únoru koncertem před domácím ostravským publikem. V průběhu března a dubna potom Špinarová s kapelou procestuje napříč celou Českou republiku a turné zakončí třemi koncerty na Slovensku.

„Za těch čtyřiačtyřicet let co zpívám mám za sebou samozřejmě desítky vystoupení. Ale samostatná šňůra bude opravdu poprvé. Nese název Věra Špinarová Nadoraz 2010,“ prozradila známá zpěvačka.

Těšit se na ni mohou i její fanoušci ve Zlíně. Jeviště Velkého kina jí bude patřit 16. března. „Nacházíme se ve fázi největších příprav, ale určitě můžu prozradit, že se návštěvníci mohou těšit na průřez všech hitů Věřiny kariéry v doprovodu kapely Adama Pavlíka. Samozřejmostí bude velkolepá scéna, velkoplošná projekce a nezapomenutelný zážitek z koncertu stráveném s jednou z nejlepších a nejvýraznějších osobností české hudební scény“, uvedl za pořádající agenturu Martin Lehocký.

Špinarová si jako hosta přizvala Petra Bendeho. „Peťa je kamarád. Moc se na naše společné koncerty těším. Pro naše fandy jsme připravili i duet. Ale neprozradím jaký,“ řekla se smíchem umělkyně.

Tito dva protagonisté na společném pódiu nestanou spolu poprvé. Pro ostravský Český rozhlas zazpívali před dvěmi lety jako duet Bendeho píseň Nad horů svítá a v loňském roce Špinarová přijala pozvání a vystoupila coby host na koncertu při Vánočním turné Petra Bendeho.

Do Zlína se zpěvačka vrací po několika letech. „Dlouho jsem u vás nebyla a o to víc se těším. Přijďte na dvě hodiny zapomenout na každodenní starosti a odpočinout si. I když já vám odpočinout nedám,“ slíbila s úsměvem.

Březnový koncert začne v 19 hodin.