„Z devatenácti obcí, jež mikroregion tvoří, se letošních slavností zúčastní patnáct. V průvodu projde podle předběžných odhadů téměř 850 krojovaných zástupců Staroměstska, přičemž do lidových oděvů se obléknou i čelní představitelé obcí,“ nechal se slyšet starosta Starého Města Josef Bazala.

Mikroregionu Staroměstsko je pořadateli již tradičně vyhrazeno stanoviště na nádvoří Staré radnice. V celodenním programu tam vystoupí soubory, pěvecké sbory a dechové hudby ve všech věkových kategoriích od nejmenších až po seniory. Vrcholem pak bude zpívání starostů a místostarostů, které se každoročně těší velkému zájmu přihlížejících.

Zvláštním hostem bude chasa z Brna–Bohunic, která si s sebou přiveze i hudáckou muziku.

Jednotlivé obce se budou prezentovat svými propagačními materiály, výrobky a upomínkovými předměty. Na nádvoří vyroste velký společný stánek všech obcí, ve kterém návštěvníci ochutnají místní speciality.

„Podávat se budou koláčky, báleše, klobásky, zabijačka a jiné pochutiny. Mikroregion bude mít navíc svého zástupce i v soutěži Slovácký guláš,“ informoval Bazala. Vinaři ze Staroměstska zase svými vzorky obohatí nabídku kvalitních odrůd na nedělní výstavě vín.