„Stejně jako v minulých letech bude dána šance začínajícím kapelám, vedle kterých naproti tomu návštěvníci uvidí již ostřílené hudebníky,“ řekl organizátor akce Ondřej Bárta, který stál u zrodu celého projektu.

První ročník se uskutečnil v roce 2005 a tehdy se publiku představilo šest hudebních formací. Hlavní myšlenkou akce byla a stále je různorodá produkce, kde si mohou mladé začínající kapely zahrát po boku zkušenějších kolegů. „Bylo to v únoru a vybrali jsme si za svůj stan Otrokovickou Besedu,“ zavzpomínal Bárta. I další dvě pokračování festivalu organizátoři naplánovali na zimu.

„Letos budeme premiérově na Štěrkovišti v Otrokovicích. Na naše návštěvníky bude čekat dobrá hudba, příjemná atmosféra, bohaté občerstvení. Bude-li možno, přiobjednáme i dobré počasí,“ podotkl s úsměvem Bárta.

Na sobotní akci se představí tradičně šest formací a každá bude mít na svou produkci přibližně hodinu. „Na Štěrkáči návštěvníkům zahrajeme průřez celou naší tvorbou a také představíme novou zpěvačku Martinu Kudělkovou. Ta nahradila Katku, která je momentálně na mateřské dovolené“ informoval leader otrokovické kapely Imortela Marek Bartoň.

Festivalové odpoledne ukončí taneční zábava se skupinou CINDY rock.