„Bude to první akce svého druhu ve Zlínském kraji, na které se představí všechny velké salony z našeho regionu. Mám radost, že se podařilo získat jejich důvěru a všechny propojit speciálně pro tuto příležitost. Nejen budoucí nevěsty tak mohou během jediného dne na jednom místě získat přehled o nejnovějších trendech a nových kolekcích svatebních šatů pro nadcházející rok,“ uvedla Veronika Heryánová ze svatebního ateliéru Svatebnění, který akci pořádá spolu s Obchodním domem Zlín a Galerií Desítka.

Právě Galerie Desítka se v poslední době stává velmi oblíbeným místem svatebních a dalších oslav a společenských akcí, návštěvníci tak mohou rovnou načerpat i inspiraci k výběru místa pro svatební hostinu.

Na svatební show se vedle Svatebnění představí svatební salony Svatka z Uherského Hradiště, Veronica z Uherského Brodu, zlínská Anastasia Wedding, salon Gabriela z Želechovic, zlínské Svatební studio Dany Svozílkové a Hanna, jež má své salony ve Zlíně a Valašských Kloboukách.

„Každý salon na show předvede dvě desítky svých modelů, některé chystají i ukázku dětského a pánského slavnostního oblečení,“ doplnila Veronika Heryánová.

Trendy roku 2022 podle ní směřují ke dvěma stylům.

„Stále je oblíbený takzvaný boho styl, který se drží už několik let a má široké zastoupení v mnoha salonech. Jeho doménou jsou výrazné krajky. Druhý trend směřuje naopak k jednoduché eleganci, dominují mu nyní hladké, splývavé materiály s decentním zdobením nejen v bílé barvě, ale i v různých pudrových odstínech. To vše návštěvníci během show uvidí,“ doplnila Heryánová.

K vidění budou také ukázky kadeřnické a vizážistické práce zlínských kadeřnic a vizážistek a představí se i přední fashion designérka Miriam Janásová, mj. vítězka soutěže Svatební šaty roku 2014.

Svatební show potrvá přibližně dvě hodiny a během dne se uskuteční celkem třikrát. Návštěvníci si tak mohou vybrat ze tří časů začátku akce – v 11, 14:30 a 18 hodin.

„Na každý čas je počet míst omezený. Chceme poskytnout návštěvníkům komfortní a pohodlnou atmosféru, v souladu s opatřeními podle aktuální situace,“ dodala Veronika Heryánová.