Večer si pódium zlínské haly zabere formace Support Lesbiens. Hostem bude skupina Clou, které v říjnu vyšlo třetí studiové album For Tonight.

Ani Support Lesbiens nepřijedou do Zlína s prázdnou. Již několik týdnů těší příznivce kapely jejich sedmé studiové album s názvem Lick It. Do rozhlasového éteru ho uvedla pilotní píseň Twice Shy.

„Myslím, že se nové skladby povedly a těšíme se, až je předvedeme i na živo. Deska je o něco kytarovější než ty předcházející, tak snad se bude líbit,“ řekl frontman kapely Kryštof Michal.

Za dobu své existence prošla formace několika personálními změnami. Na dva roky dokonce úplně přerušila činnost. Přestávka jim ale prospěla a v roce 2003 Supporti dostali ocenění Anděl od České hudební akademie za nejlepší album roku 2002 a kapelu roku.

O několik měsíců později se díky skladbě Cliché stali první českou anglicky zpívající kapelou, jejíž singl se umístil na prvním místě oficiální rádiové hitparády IFPI.

A dnes si skladby známé skupiny mohou poslechnout i fanoušci ve Zlíně.

„Na turné se představí nejenom ve velkých halách, ale také v klubech, aby je mohli vidět a slyšet i příznivci v menších městech,“ prozradila Lucie Janišová z pořádající agentury.

Před tím, než se na pódiu objeví hvězda večera, uvede předkapela Clou svoji novinku. Texty i hudba jedenácti písní pochází z dílny samotné skupiny.

„O Clou jsme už přemýšleli několikrát, ale vyšlo to až teď. Myslíme si, že toto spojení bude zajímavé i pro naše fanoušky“ uvedl kytarista Supportu Hynek Toman.

Ve své tvorbě se Clou, kteří zpívají výhradně anglicky, inspirují širokou škálou hudebních žánrů a opravdu pestrou směsicí méně či více známých zahraničních skupin jako Jimmy Eat World, Foo Fighters, Green Day nebo Yellowcard.

Kapela vznikla roku 2001 ze skupiny Unsized Upkids.

„Na tohle turné se moc těšíme. Mimo jiné i proto, že stejně jako Supporti budeme mít možnost našim fanouškům konečně představit výsledek několikaměsíční studiové práce a prvně jim z nového alba něco zahrát,“ prozradil frontman Clou Lukáš Vyhna.

Atmosféru koncertu bude dotvářet speciálně navržená scéna, na které nebude chybět pyrotechnika a světelná show.

Téměř dvouhodinový program nabídne skladby z novinky Lick It i osvědčené hity Support Lesbiens. „Myslíme si, že s Clou jsme docela silná dvojkombinace, a jsme zvědaví, co na to řeknou fanoušci,“ dodal lídr Supportu.

Koncert odstartuje v 19 hodin ve zlínské sportovní hale Novesta.