Jaké je motto hry? Jsou-li dva, může se zrodit láska. Vstoupí-li mezi ně třetí, vznikne drama. Vážné nebo směšné, často obojí. Bylo-li nejčastějším námětem staré komedie namlouvání s překážkami, nejčastějším námětem měštácké komedie se stává manželská nevěra a nejčastějším situačním schématem trojúhelník.

Režie inscenace se ujal Jiří Menzel. „Rád chodím do divadla a nerad z něj odcházím s prázdnou hlavou a s pocitem deprese. Proto se jako režisér nejradši věnuji tomu, čemu se říká bulvár. Tento termín má pro některé lidi pejorativní význam, pro mne však ne. Humor je nejlepší cestou k poznávání a komedie je tou nejlepší cestou k poznávání toho, jací lidé jsme. Musí to být ovšem komedie dobře udělaná, která není napsaná a hraná jen pro pustou švandu,“ řekl Menzel.

A proč se rozhodl právě pro práci na této hře? „Přitahovala mne i okolnost, že se při ní opět na nějakou chvilku setkám s těmi, se kterými jsem vždycky rád pracoval. S Janou Švandovou, Rudou Hrušínským, kdysi mladším a Pepíkem Cardou,“ dodal režisér.

Vstupenky na představení, které se uskuteční 29. října v 19 hodin, jsou k dostání ve všech prodejních místech sítě Ticketportal nebo na stránkách www.september.cz.