KDY: 8. října od 20 do 22 hodin 
KDE: 14|15 BAŤŮV INSTITUT ve Zlíně 
ZA KOLIK: Vstupné zdarma 

Díky spolupráci 14|15 BAŤOVA INSTITUTU a Fakulty aplikované informatiky UTB má veřejnost možnost pravidelně poznávat na fasádě 15. budovy různá témata a získávat nevšední zážitky z audiovizuálních projekcí. Videomapping se těší nejen u nás, ale také ve světě velké oblibě.

„Spolupráce s Univerzitou Tomáše Bati, Fakultou aplikované informatiky, vnáší do tradičního projektu nápady studentů, kteří jsou tvůrci videomappingové projekce s tématem Zlín uprostřed světa. Tématy pro rok 2019 jsou Baťovský Zlín a Cestování, které je zaměřeno především na světoznámé cestovatele Hanzelku a Zikmunda, jejichž významné jubileum si v letošním roce připomínáme“, říká Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu. 

Videomappingová přehlídka se váže na studentské práce zpracované v rámci zadání letního semestru a předvede novým studentům i široké veřejnosti vývoj a směry techniky moderního studijního oboru, který je možné si ve Zlíně vybrat. Prezentuje také příležitost pro studenty, vyzkoušet si teorii a získané dovednosti v praxi na technickém zařízení, které není běžně dostupné a je svým způsobem unikátní.

„Věřím, že večer na platformě bude opět nevšední a zanechá svou výjimečností dojem u návštěvníků. Jedná se o open-air projekt, který jsme se rozhodli uspořádat jako podporu kultury a vzdělávání mladých studentů, k čemuž je naše krajské kulturně vzdělávací centrum zřízeno a zároveň jako oslavu výjimečných možností života, které nám Zlín dává, ať už je to studium či poznání, ať už ve škole či na cestách," dodává Petra Kubíková.

14|15 BAŤŮV INSTITUT se těší na všechny účastníky, kteří si projekci nenechají ujít a slibuje skvělý zážitek v příjemné atmosféře podzimních večerů. Akce se koná za každého počasí a vstup na videomappingovou projekci je zdarma