Některé byly více sladké nebo jablečné, jiné zase více skořicové, jedny vláčné, jiné tužší. Jedno ale měly společné: chutnaly. Stejně tak pálenky. V Tlumačově se totiž konal Tlumačovský košt pálenek 2014 a Košt jablečných štrúdlů.

„Ochutnal jsem štrúdly a chutnaly báječné. Stejně tak pálenky byly výborné. Mně vlastně chutná všechno. A kombinace slivovice se štrúdlem je dobrá," pochvaloval si během akce Jaroslav Němec z Tlumačova.

Na sladkých vzorcích štrúdlů si pochutnával také šedesátiletý Jiří Talaš. Vzorkům, které mu nejvíce chutnaly, dal hlas.

„Mám rád štrúdly. Moje manželka dělá také výborné, ale bohužel jsme vzorek na košt nestihli odevzdat. Byli jsme pryč a pak už nebyl čas," vysvětlil Jiří Talaš.

Jako nejlepší vzorek nakonec ochutnávači vyhodnotili ten od Ladislavy Šoltysové. Podle pořadatelů akce, tedy Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Tlumačov, pak do dalšího koštu – pálenek – přihlásili lidé čtyřicet čtyři vzorků. Většinou byly trnkové, našlo se také pár kalvádosů a meruňkovic.

„Každý rok je součástí koštu pálenek něco jiného. Začalo to bramboráky, pokračovalo škvarkovými pagáčky, nyní byly štrúdly. Uvidíme, co bude za rok. Letošní ročník ale svědčí o tom, že akce je úspěšná a ujala se," doplnil starosta Tlumačova Antonín Jonášek.

Vzorky pálenek byly vesměs vypáleny v místní pálenici a pocházely z místních zahrad.

Málo jablek znamená suchý štrúdl

Jiřina Vrtalová, 65 let, Tlumačov

Jiřina Vrtalová byla jednou ze soutěžících, které přihlásily svůj štrúdl na Košt jablečných štrúdlů v Tlumačově.Celé dopoledne vařila a pekla, její manžel zatím uklízel.

Tak vypadala část uplynulé soboty v domácnosti Jiřiny Vrtalové. Kromě obědu zvládla zkrátka ještě přípravu jablečného štrúdlu na tlumačovský košt. Listové těsto si na něj připravila sama.

„Do štrúdlu jsem dala rozinky namočené do rumu, ořechy, jablíčka druhu co dům dal. Dávám jich tam hodně. Když je málo jablek, pak je štrúdl suchý," řekla Deníku Jiřina Vrtalová.

Prozradila, že na přípravu listového těsta použila máslo, ocet a hladkou mouku.

Pivo štrúdl pozvedne

Hana Brázdilová, 59 let, Tlumačov

Hana Brázdilová byla jednou ze soutěžících, které přihlásily svůj štrúdl na Košt jablečných štrúdlů v Tlumačově.Pečení štrúdlu věnovala sobotní dopoledne. Nepřipravovala ale jeden, nýbrž hned tři druhy na ochutnávku: z jogurtového těsta, pivního těsta a takzvaný tažený štrúdl.

„Na těsto jsem klasicky použila tuk a mouku. Do jednotlivých druhů jsem pak připadala jogurt či pivo," přiblížila postup Hana Brázdilová.

Pivo ve sladkosti prý cítit vůbec není.

„Obsahuje kysličník, který ten štrúdl pozvedne. Dává se ho tam však strašně málo," podotkla Hana Brázdilová. Na náplň použila jablka, hroznový cukr a skořici.

Peču den dopředu, ráno je vláčnější

Dana Kotlabová, 65 let, Tlumačov

Dana Kotlabová byla jednou ze soutěžících, které přihlásily svůj štrúdl na Košt jablečných štrúdlů v Tlumačově.Více než hodinu zaměstnala Danu Kotlabovou příprava jablečného štrúdlu.

Ten pekla už o pátečním večeru.

„Udělala jsem štrúdl z tvarohového těsta. Použila jsem na něj dvacet deka tuku, pětadvacet deka měkkého tvarohu, třicet deka mouky a jeden žloutek," přiblížila postup Dana Kotlabová.

Ze všech ingrediencí zpracovala těsto, které pak rozválela a rozkrájela na čtyři díly.

„Naplnila jsem je jablky, skořicí, posypala trochu ořechy, případně hrozinkami a zabalila," doplnila Dana Kotlabová.

Raději jej peče prý den dopředu, ráno je pak vláčnější.

Dle staré rady použila sušené švestky

Jitka Fialová, 68 let, Tlumačov

Jitka Fialová byla jednou ze soutěžících, které přihlásily svůj štrúdl na Košt jablečných štrúdlů v Tlumačově.Klasiku v podobě štrúdlu s jablky, ořechy a rozinkami zvolila Jitka Fialová.

Kromě něj ale připravila ještě jeden, netradiční, podle rady její příbuzné.

„Vzpomněla jsem si, že moje stařenka mi říkávala, že když nebyly rozinky, což bývalo koloniální zboží, tak se tam krájely sušené trnky. I ty jsou dnes už běžně dostupné," řekla Jitka Fialová.

A právě ten se švestkami zmizel z připraveného talířku velice rychle. „Byl hned pryč," zasmála se Jitka Fialová.

Těsto prý vlastní nedělala, nýbrž koupila lístkové.

Peču den dopředu, jinak je těsto moučné

Anna Machovská, 78 let, Tlumačov

Anna Machovská byla jednou ze soutěžících, které přihlásily svůj štrúdl na Košt jablečných štrúdlů v Tlumačově.

Jablečný štrúdl den dopředu pekla Anna Machovská. Tvrdí totiž, že jinak je těsto moučné a to ji dělá zle.

Na přípravu použila polohrubou mouku, dvě vejce, čtrnáct deka cukru, čtrnáct deka tuku, vanilkový cukr.

Suroviny smíchala a udělala těsto, do kterého přidala dvě lžičky mléka.

„Rozkrájela jsem jej pak na kousky, rozválela, posypala strouhankou, naplnila jablky, hrozinkami, skořicí a cukrem.

Když mám doma kokos, tak ho tam také přidám," svěřila se Anna Machovská. Po upečení jej pocukrovala. (jk)