Na partu kamarádů, proradného kastelána Pilouse i připravovanou krádež starého obrazu se mohou těšit všichni, kteří přijdou do kina na film Ulice: Velká trojka. V hlavních dětských rolích se představí Nikola Hronová, Matyáš Valenta, Anna-Marie Valentová a Josef Navrátil, které diváci znají z nekonečného seriálu Ulice.

Jako první mne napadá otázka, jak jste se dostali k filmu?

Nikola Hronová: Tak já už jsem točila pár filmů s panem režisérem Kleinem a ve štábu byla i moje babička. On si na mne vzpomněl, protože babička měla pracovat i na seriálu Ulice. To je celé.
Matyáš Valenta: Já jsem se k filmu dostal klasicky přes přihlášení do agentury, přes konkurzy. Začal jsem ve čtyřech letech, natočil jsem přes dvacet reklam a postupně to přešlo do filmů.
Josef Navrátil: Já jsem začal s malou rolí ve filmu Jak se krotí krokodýli. Tehdy jsem přišel na casting jako poslední dítě z pěti tisíc uchazečů a oni si mne vybrali. (Úsměv.) Pak jsem hrál různý menší role a nakonec v Ulici.
Anna-Marie Valentová: Já jsem se do seriálu dostala náhodou. Dělala jsem Matyášovi doprovod a nějak jsem se tam vpletla. (Smích.)
Matyáš: Já bych to jen doplnil. Dělal se konkurz na malou Emu a byla tam spousta holčiček. Já jsem vybíral společně s dalšími členy štábu. Oni ji pozvali dovnitř, jestli si to taky nechce zkusit, no a roli dostala.

To ses za ni přimluvil, nebo byla opravdu tak dobrá?

Matyáš: No, Pepa si myslí, že to byla protekce. (Smích.)
Josef: Ne! Já si myslím, že byla nejlepší. Fakt. (Smích.)

Když jste četli filmový scénář, co vás na něm nejvíc zaujalo?

Nikola: No, asi že se to bude točit na hradě, že se bude točit v exteriérech, a že tam budeme opravdu chodit do taj-nejch chodeb… Nejvíc mne bavilo, když jsme jeli šachtou na uhlí.
Matyáš: Mne zaujalo už jen to, že film budeme točit s Kryštofem. Zvlášť na tyhle věci on má takovej pozitivní vliv. Navodí dobrou náladu. S ním můžete točit cokoliv a je vždycky sranda.
Josef: Když jsem si přečetl scénář, tak jsem se moc těšil, že jako jednu z rekvizit budu mít prak. Pak mne samozřejmě lákalo prostředí hradu a to, že ve filmu budu mít jednu z hlavních rolí, což je moje první.
Anna-Marie: Já jsem se těšila na kostýmy. A taky se mi moc líbilo, stejně jako Pepovi, že jsme točili na hradě.

Jak dlouho film vznikal?

Josef: Asi šestnáct dnů.
Matyáš: Ty jo. Já myslím, že kolem tří týdnů. Natáčení se totiž protáhlo kvůli bouřce. Ta byla parádní.
Nikola: Bouřka byla super. (Smích.)
Matyáš: No jo. Těsně nad naším autem se zasekl padající strom. Byla to síla.
Myslím, že téměř každý by alespoň jednou za život rád strávil noc na hradě. Dočkali jste se taky?
Matyáš: Normálně jsme jezdili domů, ale dvě noci jsme byli na hotelu a to bylo parádní. Ale ještě k té bouřce. Když jsme točili, tak vypadly pojistky. Řekli nám, ať jdeme do pokoje, který byl na druhém konci hradu. Vyfasovali jsme baterku, která skoro nefungovala, což bylo taky dobrý. (Úsměv.) Ale za chvilku pojistky nahodili, protože štáb měl vlastní zdroj. A lidi ze široka daleka si k nám chodili dobíjet mobily, protože všude jinde byli bez elektriky.

Předpokládám, že kromě Valentů jste se všichni poznali až při natáčení seriálu Ulice. Stala se z vás opravdová parta kamarádů, nebo jste jen pracovní tým?

Nikola: Nó, já bych řekla, že pracovní parta. Protože Pepa s Matyášem si ze mne furt dělají srandu a mě to štve. Ale asi jsme docela kamarádi.
Matyáš: No, trochu si děláme srandu, ale jenom trochu. (Smích.) Při natáčení to bylo stejně jako ve filmu. Nikola s Pepou se nesnášeli, Anička byla úplně mimo a já jsem byl ten prostřední, který se je pořád snažil dávat dohromady.

Ono se říká: Co se škádlívá, to se rádo mívá…

Josef: To nám ve štábu říkali taky. (Úsměv.)

Kromě toho, že se občas ulijete ze školy, co vás na natáčení baví?

Nikola: Já nevím. (Dlouhá pomlka.)
Matyáš: Nikolo, je to rozhovor do novin. Budeš tam mít tři stránky teček. (Smích.) Mě na filmování baví to, že poznávám nové lidi, místa, spoustu věcí, no.
Josef: Mě baví u filmu úplně všechno.

Teď jste dětské hvězdy. Chcete zůstat u filmu i v budoucnu?

Nikola: Já se tomu nechci věnovat, já chci být veterinářka. A to říkám už teď a říkám to už asi dva roky.
Matyáš: Já v tom mám jasno. Chci být režisérem.
Josef: Herectví bych se chtěl věnovat, jelikož jsem strašně línej a rukama bych se neuživil. (Smích.) Takže je to moje jediná možnost.
Anna-Marie: Já ještě nemám jasno v tom, jestli bych se v budoucnosti chtěla věnovat herectví, ale asi jo, no.

Můžete pozvat lidi do kina na Ulici?

Nikola: Protože je to určitě zábavné, určitě je to krimi a je to opravdu srandovní. Milí čtenáři, běžte se na nás podívat a sami uvidíte. (Smích.)
Matyáš: Je to prázdninový detektivní film, kde se obrátí role dětí a dospělých. Děti se snaží vyřešit zápletku s krádeží obrazu…
Nikola: No prozraď to klidně úplně všechno!
Matyáš: (Smích.) Neboj. Dospělí jsou kolem a jenom vlastně překáží těm dětem. A víc už neřeknu.
Josef: Film navodí pohodičku na hradě. Je vtipnej a diváci se můžou těšit na skvělé herecké výkony. (Smích.) Na skvělou kameru, zvuk, klapku a tak. Prostě všechno.
Anna-Marie: Já nevím. Oni už všechno řekli. Ale běžte se všichni kouknout, protože je to pořádně zábavný.
Nikola: A taky jsme se na filmu pořádně nadřeli, že jo?
Josef: No jo. Je tam vidět poctivá práce. (Smích.)