„Těším se, že po letech budeme mít zase konečně kino. Určitě ho někdy využiji a zajdu se na něco podívat," těší se například Vojtěch Pálka.

Kino v Napajedlích dříve fungovalo, pak jej ale zavřeli, bylo už staré a zájem diváků upadal. V několika posledních letech jej však město opravilo, obyvatelé se poté mohli vyjádřit, zda jsou pro obnovení projekcí: stáli o ně, už za pár dní se tak filmů dočkají.

„Zastupitelstvo odsouhlasilo digitalizaci v plné verzi, nabídne tak divákům 3D obraz a 3D zvuk. Promítat se bude pět dní v týdnu, hlavně o víkendu, zbytek doplní všední dny," vyzdvihuje místostarosta města Zbyněk Ohnoutek. Digitalizace má být dokončená nejpozději v pondělí.

Dramaturgie kina představí premiéry a novinky filmových pláten a rodinné filmy, filmový klub pro seniory Kino Senior, filmový klub pro děti Bijáček, projekce pro rodiče s dětmi na mateřské dovolené Mama Kino či třeba filmový klub pro náročného diváka Kino Art a Kino Cykly.

„Nabídneme i přímé přenosy a záznam hudebních koncertů, Metropolitní opery v New Yorku, baletů, divadelních představení či prohlídek světových muzeí a také Kino na živo s nabídkou živých koncertů, divadel, přednášek a besed," vyzdvihuje Kateřina Barešová z Klubu kultury Napajedla.

Během pátečního slavnostního otevření kina si lidé budou moci prohlédnout promítací kabinu, připravený je koncert jedinečného beatbox saxofonisty z Chicaga na radničním nádvoří. Den završí promítání filmu Legenda o Tarzanovi. Režisér a napajedelský rodák Slávek Horák zase uvede svůj filmový debut Domácí péče.