„IS Produkce po koronavirové pauze naskočila do plné práce a poprvé za dobu svého fungování natáčíme hned dva filmy současně. Je to velmi složité a náročné na personální zajištění i techniku, ale zároveň je to výzva,“ informoval majitel IS Produkce Martin Gazda s tím, že druhým filmem vznikající v koprodukci zlínské společnosti je dokudrama o Janu Amosovi Komenském „Jako letní sníh“, který se právě točí na Zlínsku.

Dětský dobrodružný fantasy film Spící město se natáčí kompletně v jižních Čechách. Oficiální první klapka padla sice 14. července, ale ve skutečnosti již má filmařský tým za sebou několik předtáček.

 Svačina v trávě... Tedy v lese.
Gymnazisté z "LESŇÁKU" lesníky v lese

„Nemohli jsme si nechat ujít prázdné ulice Českých Budějovic v době koronavirové, což se velmi hodilo do našeho tématu spícího města,“ vysvětlil režisér Dan Svátek, který je autorem filmů Úsměvy smutných mužů nebo Stockholmský syndrom.

Tentokrát režisér na filmové plátno přenáší námět knihy Martina Vopěnky, jenž zpracovává příběh čtyř sourozenců, kteří jednoho dne zjistí, že všichni rodiče na světě na neurčitou dobu usnuli. Pro sourozence začíná každodenní boj, kdy se musejí samy o sebe postarat ve zlém světě dospělých.

Na natáčení zamíří i řada známých herců, například Leoš Noha, Pavla Tomicová, Petra Bučková či Tomáš Měcháček.

Podpora lesům

Film bude mít i dobročinný přesah. Producent filmu, společnost Holiday Films, se – ve spolupráci s konkrétními správci lesů – zavázal věnovat jednu korunu z každé prodané vstupenky na výsadbu stromů v konkrétních lokalitách.

Současnému problému s lesy se totiž tvůrci věnují přímo v ději filmu. Premiéra snímku se očekává v létě 2021.