Pozvání na tradiční festival letos přijalo sedmnáct kapel, muzik a souborů, které pro vás vyberou to nejlepší ze svého repertoáru.

V pátek se mohou příchozí těšit na country a rockový večer a v sobotu na multižánrový program doprovázený gastrofestivalem s úžasnou skladbou světových kuchyní.

„V neděli festival vyvrcholí speciálním blokem věnovaným lidovým melodiím v podání dechových hudeb, cimbálových muzik a folklorních souborů z moravské i slovenské strany hranice,“ přiblížil program místostarosta města Jaroslav Baloušek.

Program zahájí country a rock

Festival odstartuje v pátek v 17 hodin a nabídne kapely Jen-tak country, Hej, Donor nebo Headmaster. V sobotu se hudební produkce na festivalovém pódiu rozproudí ve 13 hodin a přinese celou plejádu hostů.

„Zahrají vám skupiny Jazzbook, Ogaři rock, Šamat, Nohow, HarMálek Orchestr nebo The People. O večerní finále se pak postará kapela Křídla,“ přiblížila ředitelka Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky Magdalena Raková.  

Chutě všech světadílů

close Setkání muzikantů v Bílých Karpatech ve Valašských Kloboukách, archivní foto. info Zdroj: se svolením Města Valašské Klobouky zoom_in Setkání muzikantů v Bílých Karpatech ve Valašských Kloboukách, archivní foto. Sekce gastrofestivalu se od sobotních 12 hodin rozprostře v horní části náměstí a pozve k ochutnání kulinářských specialit z více než tří desítek food trucků a gastro stánků.

V nabídce budou mimo jiné italské, mexické, indonéské či africké pokrmy, ale také burgery, těstoviny nebo palačinky.

K dobrému jídlu nesmí chybět moravská vína, výběrová káva nebo sladké tečky v podobě zmrzlin či vaflí. Nejmenším návštěvníkům se bude líbit na atrakcích v dětské zóně a pro zdatné jedlíky bude jistě atrakcí výzva k účasti v soutěži Valašský frgál.

Neděle bude krojovaná

V neděli se Setkání muzikantů „obleče“ do krojů a v notových zápisech nalistuje lidové písničky. Odpolední blok od 13 hodin nabídne vystoupení národopisného souboru Klobučan, slovenského folklorního souboru Váh, dechové hudby Dúbravanka, Nebeské muziky ze slovenské Terchové nebo dechové hudby Valaška. S letošním ročníkem se pak diváci rozloučí v doprovodu dechové hudby Gloria.