Návštěvníci akce mohou přispět do sbírky pro Filípka z Valašských Klobouk, který trpí velmi závažným a vzácným onemocněním. Postačí svůj dar vhodit do zapečetěné kasičky, nebo si zakoupit občerstvení v dobročinné kavárně.

„Děti se na nedělní párty ocitnou uprostřed známého pohádkového příběhu o Madagaskaru a setkají se s jeho hrdiny: králem Jelimánem, lvem Alexem, rozpustilými opicemi i dalšími postavami. Společně si užijí spoustu her, soutěžení a dovádění. Srdečně zveme malé i velké,“ uvedla Magdalena Raková, ředitelka Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky.

„Zážitek ze společného rodinného odpoledne může být ještě o kousek lepší díky dobrému skutku na podporu nemocného Filípka, který si bohužel takovou zábavu dopřát nemůže,“ dodala.

Filípek je jedním ze tří pacientů v České republice, kteří trpí vzácnou Schimkeho imunooseální dysplazií. Onemocnění postihuje kosti, ledviny a imunitu, a proto je malý pacient denně závislý na dialýze.

„Navíc ho trápí ischemické záchvaty a epilepsie, prodělal dvě mozkové mrtvice, bojuje s vysokým krevním tlakem a dalšími vážnými obtížemi. Výtěžek bude použitý na podporu léčby a úpravu jeho domácího prostředí,“ popsala koordinátorka sbírky Dagmar Šebáková.

Veřejnou sbírku schválil Krajský úřad Zlínského kraje a záštitu jí udělila obec Štítná nad Vláří-Popov.

close Na tropické párty ve Valašských Kloboukách se bude pomáhat těžce nemocnému Filípkovi; neděle 24. září 2023 info Zdroj: se svolením KD Klobučan zoom_in Tropická párty v KD Klobučan ve Valašských Kloboukách; neděle 24. září 2023