Prezentaci již tradičně připravuje tým Jaroslavy Slámkové a Evy Navrátilové, které už deset let vytváří v Rajnochovicích tento neopakovatelný zážitek. „Letošní ročník je výjimečný nejen tím, že je jubilejní, ale především skladbou vystavujících umělců,“ prozradila výtvarnice a kurátorka Eva Navrátilová. Milovníci výtvarného umění zhlédnou například díla Jindřicha Štreita, Otmara Olivy nebo Jiřího Šuhájka.

Za deset let existence přehlídky se ve stodole představila téměř stovka tvůrců. Umístění děl v takto specifickém prostoru je zcela ojedinělé a díky velké rozloze budovy má každý z výtvarníků dostatek místa prezentovat téměř desítku svých prací, včetně velkých plastik.

Zájemci o výstavu mají na její zhlédnutí pouhé čtyři dny. „Akci směřujeme vždy na termín, když je v Rajnochovicích pouť a do obce se sjíždějí rodáci. Účast je vždycky hojná, takže doufáme, že stejně tomu bude i letos,“ vysvětlila kurátorka.

Vernisáž se uskuteční v pátek v 18 hodin. Atmosféru venkovského prostředí dokreslí cimbálová muzika Bukovinka pod vedením primášky Lenky Matelové.