Akci pořádá již tradičně nadační fond Credo. Všechny tři projekce se uskuteční od 20 hodin na parkovišti u kostela na Jižních Svazích. Vstupné je dobrovolné.

„Minifestival filmů o životě, který se uskuteční ve Zlíně již počtvrté, si získává u diváků stále větší oblibu. V pátek ve 20 hodin zahájí program skvělý film o síle rodiny Lion. Vypráví o chlapci, který se jako malý ztratil ve vlaku. Ten ho odvezl do daleké Kalkaty, kde se na ulici musel naučit sám přežít. Po letech plných strastí si ho adoptuje manželský pár z Austrálie. O pětadvacet let později se již jako dospělý mladý muž se vydává hledat svou ztracenou rodinu v daleké Indii,“ uvedla koordinátorka akce Markéta Piknová.

Roman Zach, Linda Rybová a jan Dolanský ve hře Jméno
Městské divadlo Zlín zve na hvězdně obsazené komedie

Sobotní letní kino bude patřit především manželským párům, ale zváni jsou samozřejmě i jednotlivci. Kromě zajímavé české rodinné komedie Teorie tygra s Jiřím Bartoškou a Ivou Janžurovou v hlavní roli, která vtipně vypráví o spletitosti rodinných vztahů, se můžete těšit na drobné občerstvení a romantický doprovodný program.

V neděli organizátoři zvou na nový snímek o dominikánech s názvem „Psi Páně aneb Sněz ten film“.

„Dokument se zaměřuje na poslání a působení dominikánů. Zamýšlí se také nad třemi křesťanskými tématy, které vyvolávají otázky a kontroverzi – křest, eucharistie a zpověď. Večerní projekce bude zpestřena inspirativní besedou s režisérem filmu Jonášem Vackem a s hercem a dominikánem P. Jindřichem Poláčkem, kteří budou připraveni odpovídat na otázky diváků,“ láká Piknová.

Všechny tři venkovní projekce proběhnou na parkovišti při kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Zlíně. Vstupné je dobrovolné, pro diváky budou zajištěny židle a pro lepší pohodlí také deky na zahřátí.

„Rezervace míst je možná na www.credonadacnifond.cz. V případě špatného počasí se projekce uskuteční v kostele,“ dodala Piknová.

První školní den ve zlínské 1. ZŠ Emila Zátopka v 1.A
Stovky školáků mají za sebou první školní den. Podívejte se