Splašené nůžky měly premiéru v prosinci 2010. Kdo byl na Splašených nůžkách jednou, chce jít podruhé i potřetí. Představení je totiž pokaždé jiné a jako vrahem může být kdokoli.

Podle režiséra Jakuba Nvoty tkví úspěch představení v předloze Paula Pörtnera, která promyšleně pracuje s variabilitou příběhu a vtahuje diváka do dění.

„Ale je to i tím, že jsme Nůžky udělali opravdu poctivě; nejen jako komedii, ale také jako detektivní příběh, a to diváky baví,“ dodal.

Památkově chráněné umělecké dílo z roku 1785 stojí ve svahu u cesty v místní části Slavičína Divnicích.
Socha sv. Jana Nepomuckého skrývala nečekané tajemství

Salón Splašené nůžky je luxusní kadeřnictví uprostřed Zlína. Vládne v něm Tony Řezníček (Gustav Řezníček), extravagantní vlasový stylista, a poměrně svérázná mladá kadeřnice Barbara Marková (Marie Vojtěchová).

Jejich klientela je pestrá: obchodník se starožitnostmi Eda Lorenc (Jan Leflík), pán s vizáží stavebního dělníka Pankrác Rosický (Zdeněk Julina), dáma z vyšší společnosti Eleonora Schubertová (Helena Čermáková) či suverénní mladík Matěj Veverka (Pavel Vacek).

Všechno by v poklidu plynulo dál, kdyby najednou nebyla v bytě nad kadeřnictvím zavražděna majitelka domu, klavíristka Isabela Czerna. Nikdo jiný než návštěvníci salónu ale do budovy nevešel, takže vrahem musí být někdo z nich. Kdo, o tom pokaždé rozhodují hlasováním ve druhé polovině hry sami diváci.