Slavný hudební projekt bude mít už brzy volné pokračování

Osobitost barokního projektu v moderním hávu sbírá úspěchy po celé republice a našlápnuto už má i do zahraničí. Po multiplatinovém albu, vyprodaném loňském koncertním turné a zdařilém DVD Vivaldianno znovu hudebníci představí při živých vystoupeních.

„V polovině září jsme vyrazili na další koncertní šňůru a musím říci, že všude je vyprodáno. V Brně jsme například museli přidávat odpolední koncert. Během čtyř hodin si Vivaldianno poslechly dvě tisícovky lidí,“ pochvaluje si manažer turné Jakub Švejda.

Předposlední zastávku budou mít hudebníci i ve Zlíně, a to 20. listopadu od 19.30 hodin ve Velkém kině. „Příprava na turné Vivaldianno 2010 běžela už od ledna tohoto roku. Loni jsme se potýkali s tím, že pořadatelé nevěděli, kam projekt zařadit. Mezi klasiku nebo alternativu, folk, rock, pop nebo snad country? Vyprodaná představení a přidávané odpolední koncerty vyřešily vše za nás. Letošní turné jsme proto mohli připravit v plné parádě,“ říká Michal Dvořák.

Je až s podivem, že celá akce vznikla vlastně náhodou. Původně si hudebníci chtěli jen udělat radost a vydat album v malém nákladu pouze pro své přátele. Do dnešního dne se ale prodalo víc než pětadvacet tisíc nosičů. „Pro mě je to i takový dárek k padesátinám. K celému projektu mám hodně osobní vztah. Na mé koncerty klasické hudby začalo totiž díky Vivaldiannu chodit mnohem více mladých lidí. Vytvořili si jakýsi most, po kterém přejdou a poznávají krásu vážné hudby,“ vysvětlil Svěcený.

Kromě dvou známých umělců se návštěvníci listopadového koncertu mohou těšit na celou řadu dalších osobností. „Mimo kytaristy a mistra zvuku Jiřího Janoucha zahraje na některých vystoupeních i legenda Blue Effectu Radim Hladík. Základ smyčcového orchestru tvoří Melody Quartett pod vedením Dany Jelínkové, doplněný o špičkové české hráče,“ informoval Švejda.

Nebudou chybět ani muzikanti z Peru i Bolívie a tam, kde to velikost jeviště dovolí, vystoupí tanečnice a choreografka Leona Qaša Kvasnicová a její taneční skupina IF.

Přestože turné Dvořáka i Svěceného plně vytíží až do konce listopadu, musí oba hudebníci ještě zvládnout vlastní projekty. „To nasazené tempo nás všechny takzvaně vyšťavuje, ale také neskuteční dobíjí. Nevím, jak ostatní, ale já na jevišti prožívám léčebný proces,“ prozradil s úsměvem virtuos.

Už příští rok se milovníci Vivaldianna mohou těšit na volné pokračování. I tentokrát hudebníci sáhnou po osvědčených klasicích. „Plánujeme premiérově uvést skladby Bacha, Mozarta a Musorgského,“ doplnil Dvořák.