Waltari umí přenést posluchače do svého neuvěřitelně energického světa plného kontrastů, nakažlivého optimismu mísícího se s melancholií severu a pověstně ostrých řezaných kytar skloubených s melodickými refrény. V hudbě Waltari jde ruku v ruce metal s popem, rockem, technem a dokonce i etnem. Nově vydaná deska jen dokazuje, že se skupina nachází ve skutečně životní formě.

Waltari nejsou na Zlínsku žádnými nováčky. Navštívili například open air festival Masters of Rock či Vizovické trnkobraní. Vánoční dárek v podobě koncertu fanouškům nerozbalí jen Waltari, ale uslyší i kapely jako Wohnout a Medvěd 009 a speciálního hosta večera Lenku Dusilovou.

„Finská kapela přijela na pozvání spoluúčinkujících Wohnoutů. Nebyla to náhoda. Tyto dvě kapely již delší dobu rozvíjejí vzájemnou spolupráci, jako například u alba Polib si dědu či nazpívání společné písně Činely,“ řekla Martina Benešová z pořádající agentury Pragokoncert.

Na koncert se těší například fanoušek skupiny Vít Holešovský. „Určitě budeme svědky přehlídky crossoveru, originality a radosti z hraní a hudby obecně,“ sdělil fanoušek.

A co si slibuje od koncertu sama agentura Pragokoncert? „Waltari jsou zkušení rockeři a mají svým fanouškům co nabídnout. Rozhodně bude zajímavé spojení obou kapel, jak Finů, tak Wohnoutů. Již dříve se tato aliance osvědčila a nyní máme šanci slyšet to na vlastní uši,“ řekla Benešová.

Speciální požadavky, co se týče ubytování či stravy, Finové nemají. „Nároční? To vůbec ne, obyčejný hotel, obyčejná jídla, jsou nadmíru skromní,“ řekla. Jestli jsou ovšem skromní i co se kvality hudby týče, se ukáže již zítra.