„Toto představení je dárkem Městského divadla Zlín pro diváky. Umělecký soubor tak jako již v předešlých letech tradičně ukončí divadelní sezonu mimo obvyklé prostory Velkého sálu,“ uvedla mluvčí divadla Hana Šmardová.

Incenace, kterou připravil režisér Jozef Krasula, měla premiéru v dubnu ve Studiu Z. Od té doby jsou všechny večery s představením Když už člověk jednou je… beznadějně vyprodány. „Podíl na tom má kromě skvělých hereckých výkonů hlavních protagonistů Radovana Krále (Jan Werich) a Gustava Řezníčka (Jiří Voskovec) i nepřehlédnutelná výtvarná poetika Františka Liptáka, který patří k absolutní scénografické a výtvarnické špičce na Slovensku,“ míní dramaturg zlínské scény Vladimír Fekar.

Diváci se mohou těšit také na oblíbenou, melodickou a rytmickou hudbu Jaroslava Ježka, a to částečně i v živém provedení, nebo na slavnou taneční skupinu z Osvobozeného divadla Jenčíkovy girls. Na klavír bude živě hrát David Janík, který zároveň ztvárňuje Jaroslava Ježka.

Na náměstí zazní známé skladby, jako je Bugatti step, Tmavomodrý svět, Ezop a brabenec, David a Goliáš, Hej rup, Plebejská, Nikdo nic nikdy nemá, ale i méně známé písně Evropa volá, Don Parola a Don Pandero nebo Usměrněná píseň.

Svět kolem Wericha a Voskovce budou zhmotňovat Kateřina Liďáková, Romana Julinová, Zdeněk Julina, Milena Marcilisová, Martin Juřík, David Janík a Petr Lukáš.

V loňském roce pokazilo divadelníkům rozloučení se sezonou počasí a představení muselo být zrušeno. „Věříme, že do zítřka tohle deštivé počasí přejde. Žádný náhradní termín totiž není naplánovaný,“ doplnila mluvčí.