Návštěvníkům tak letos nabídne o jeden den delší program.

„Vrcholy pátého ročníku jsou celkem tři. Tím prvním je páteční přednáška Pavla Šupola, který ve své videoprezentaci představí divákům současnou světovou křesťanskou hudbu,“ uvedl ředitel festivalu Radovan Výsmek.

Teoretická část začíná o půl osmé večer v malém sále zlínského Salesiánského klubu mládeže, jenž akci také pořádá.

V sobotu 20. září pak vystoupí všichni pozvaní interpreti. Od čtrnácti hodin mohou lidé spatřit v samém dějišti festivalu na pódiu před kostelem na Jižních Svazích skupiny Mrrk, Oremus, Marnatosnaha, Gesto, Angles, Christallinus, Michael a Timothy.

„Druhým vrcholem bude od čtvrt na devět večer koncert hosta festivalu, skupiny OBOROH a písničkářky Evy Henychové, kteří společně vystoupí po čtyřech letech,“ přiblížil Výsmek.

S účinkujícími se mohou zájemci setkat i na nedělních mších svatých 21. září. Ty se uskuteční od devíti do půl jedenácté nejen na Jižních Svazích, ale i v centru města u sv. Filipa a Jakuba, v evangelickém kostele, v otrokovickém sv. Vojtěchovi, malenovickém a fryštáckém sv. Mikuláši a štípském chrámu Narození Panny Marie.

„Festival děláme dobrovolnicky, nevyžaduje zakoupení si vstupenky. Bez podpory města Zlína a Zlínského kraje bychom jej mohli uskutečnit jen s velkými obtížemi,“ dodal Výsmek.