Zdeněk Hrachový, frontman Fleretu„Začínáme v sedmnáct hodin a skončíme až pozdě v noci," zve pořadatel Zdeněk Hrachový, kapelník známé formace Fleret.

Mediálním partnerem oblíbené akce je také Zlínský deník.

Jak vlastně vznikl nápad Zádveřické rockové noci?

Dříve jsem pořádal festival Valašský frgál. Byla to finančně poměrně nákladná akce, na kterou jezdily špičkové folkové kapely z celé Evropy. Měli jsme tam třeba i balkánské dechovky. Jenomže začalo chodit stále méně lidí a pořádání se přestalo vyplácet.

Čím si to vysvětlujete?

Folk patří do přírody a vizovický areál je na betonové ploše. To posluchačům moc nesedělo. Také se změnila doba, folk a písničkáři už tolik neletěli. Už se nebojovalo proti systému jako před dávnými lety. Přemýšlel jsem, co dál. Rád jezdím na kole a cestou kolem Zádveřic jsem objevil nádherný areál v přírodě hned vedle fotbalového hřiště. Bylo tam i dobré zázemí, a tak slovo dalo slovo a mohli jsme rozjet náš festival.

Jaký byl I. ročník rockové noci?

To byl takový nástřel, jak pokračovat v budoucnosti. Akci jsme postavili na vystoupení Fleretu, pozvali další známou kapelu, dali prostor někomu z mladých a nesměl chybět dýdžej pro taneční zábavu. Tehdy vedle nás zahráli Cimenti, Premiéři, přišlo 600 lidí a byla to paráda. Věděl jsem, že tudy se lze ubírat. Od té doby přijel například Vlasta Redl, Laura a její tygři či Mňága a Žďorp.

A jaká bude letošní noc?

Jsem rád, že jsme se domluvili s Katapultem a Oldou Říhou. Je skvělé, jak i v jeho letech válí, jak ta kapela šlape. Jako mladou skupinu jsme pozvali Blackties ze Zlína, která hraje pop-rock-punk. Ještě se ukáže i Pozdní sběr z Brna, hraje řízný moravsko jižanský rock, také v kapele hrají exkluzivní muzikanti, kteří dříve hráli například v Druhé trávě, v Redlově Každý den jinak, v Čechomoru, Progresu či v Plavcích. Na závěr se o zábavovku postará DJ Vašek Řepa. To je pro návštěvníky, kteří se potřebují na place dotančit, vyřádit a vydrží klidně do tří do rána.

Máte obavy z toho, že nebude dobré počasí?

Ta je vždycky, na druhou stranu se do zádveřického areálu hodně investuje. Z výrazné části je už zastřešený, takže se tam 450 lidí bez potíží před deštěm schová. Stejně tak je zastřešené pódium, kapely tam mají komfort.

S kolika lidmi počítáte?

Věřím, že tam ta tisícovka lidí opět přijde a bude tam skvělá atmosféra jako vloni.

Co kromě kvalitní hudby?

Snažíme se, aby se lidi cítili opravdu dobře a měli potřebné zázemí. Hned vedle areálu mohou zdarma stanovat a parkovat. Někteří tak přijíždí už ráno a ještě si zajedou někam na výlet, třeba na Radhošť. Navštěvují nás i Pražáci a Slováci. Chystáme i skvělé občerstvení. Frgály, kyselice, guláš, všechno domácí. Prvních sto příchozích dostane panáka slivovice grátis. Na čepu bude deset druhů piv. To už je na úrovni pivního festivalu. A bude i náš speciál.

Takže vaše vlastní pivo?

Ano, berounský pivovar doveze limitovanou várku světlého ležáku Fleret 11. Věřte, že bude výtečné.

Děti tam mohou také?

Určitě, ať je lidi vezmou s sebou. Jsou tam prolézačky, skluzavka, vyběhat se mohou i na fotbalovém hřišti. O bezpečí před případnými neurvalci se postará profesionální bezpečnostní služba.

Chystáte nějaké překvapení?

Pokřtíme dlouho očekávaný velký zpěvník Fleretu se 75 největšími hity v notových a akordových značkách a bude v praktické kroužkové vazbě.

Jaké jsou vaše nejoblíbenější skladby?

Mám asi v oblibě jiné než mají naši fanoušci. (Smích.)

Tak které tedy?

Přistihl jsem se, že když jedu na kole, tak si rád zpívám Ej, trnko, trnečko. Také mám rád Neperte sa, ogaré nebo novější O krásách Valašska.

Kdybyste si mohl vybrat, koho byste pozval na jubilejní desátý ročník?

Kdybych si mohl vybrat tak určitě Pink Floyd (smích) nebo Paula McCartneyho, na kterém jsem byl vloni ve Vídni a byl bezkonkurenční, ale nechte se překvapit, desátý ročník bude celkově pecka.

Jak moc má Fleret nabitý diář?

Musím zaklepat, akcí i nabídek máme hodně. Oblíbili jsme si účinkování na městských či obecních slavnostech. Je to jiné než velké festivaly. Nemusíte mít visačku na krku, na návsi či náměstí se sejde hodně lidí, skoro všichni se znají, pojídají se koláčky. To je atmosférka, kterou mám moc rád.