Zlínský klub letos potěší milovníky hudby, divadla i cestování. Do města zavítají zahraniční kapely i špičky domácí hudební scény

„Náš hudební styl je blízký modernímu jazzu a fusion. Hrajeme téměř výhradně vlastní kompozice. Často užíváme liché rytmy, neobvyklé harmonické postupy a svéráznou melodiku, s důrazem na spontánní improvizaci,“ říkají o sobě muzikanti.

V Šopě se hraje více než deset let napříč hudebními žánry. V posledních dvou letech se klub zapojil kromě klasických koncertů z oblasti folku, country a blues do projektu Jazz do regionů. „I letos jsme připravili sérií koncertů orientovaných především na jazzovou hudbu. V podzimním cyklu můžete vidět jak ze zlínského regionu mladé nadějné kapely EF, Seven Sheep, Apoaché, jejichž hudební přesah se jazzu dotýká třeba jen okrajově, tak i zkušené ostřílené borce z evropských jazzových klubů v podobě kapel Jazz Mistake, Jazz Heads, KK band, Bluff Note nebo výtečnou jazzpopovou zpěvačku Markétu Foukalovou s kapelou Lanugo,“ přiblížil majitel podniku Martin Juřík.

Do krajského města dorazí i zahraniční hosté. Z Francie přijede Renza Bo a nebude chybět australsko-slovenské duo Gwyn Asthon a Tomáš Bobrovniczký. „Už potřetí se k nám vrátí mezinárodní, pro jazz trochu netradiční, sestava East Affair v nástrojovém složení cimbál, basa, cajon a kytara,“ doplnil Juřík.

close zoom_in Na své si přijdou i fanoušci i jiných žánrů. Za zmínku stojí koncert kapely kytaristy Todda Wolfa, který hrál se světovou legendou Sheryl Crow.

„Přijede i výtečný instrumentalista Zdeněk Bína (dříve –123minut) s novým akustickým projektem. Pro příznivce tradiční americké lidové hudby máme jeden speciální česko-slovenský bluegrassový minifestiválek s kapelami Candy Flos, Blue Land, Viagras a Wyrthon,“ pochvaloval si.

Již tradičně navštíví Zelenáčovu šopu špičky folk a country scény jakými jsou Robert Křesťan a Druhá Tráva, AG Flek, Nezmaři, Slávek Janoušek, Cop, Devítka nebo Jakub Noha Band. Poprvé si v Šopě zahraje Kamelot.

Ochuzeni nebudou ani fandové alternativy. „Nezapomínáme ani na zlínskou, v našem klubu již tradiční, scénu v podobě kapel Blues Station, Cestující hudba, Orange, Gitans Blancs, nebo Frank Zappa Quartet,“ přislíbil Juřík. K pravidelným hostům klubu patří také formace Symbioza.

Do série více než padesáti koncertů organizátoři přiřadili také čtyři divadelní představení divadla DNO a divadla Pásovec a spol. a čtyři loutkové představení pro děti na sobotní či nedělní odpoledne s divadlem Povidlo. Napříč celým světem se návštěvníci budou moci podívat prostřednictvím cestovatelských besed. Letos zavítají na Island, do Maroka, Laosu či Rajasthánu. Klub si za dobu svého působení ve Zlíně našel věrné diváky. „Líbí se mi jeho komorní atmosféra. S dětmi chodíme do Šopy na pohádky, s manželkou si vybíráme koncerty podle našeho gusta,“ pochvaloval si Karel Smištík ze Zlína.

Podrobnosti o jednotlivých akcích jsou na webových stránkách artzlin.cz nebo na sopa.cz. „Doporučujeme si zajistit vstupenky v předprodeji, kapacita klubu je malá a ne vždy uspokojíme všechny zájemce,“ dodal Juřík.

close zoom_in Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.