Novou zlínskou hudební komedii, kterou napsal čtyřem ženám přímo na míru scenárista Matěj Randár, režíruje rodák ze Vsetína Jakub Hekl.

Inscenace o přípravách a provedení jedné narozeninové oslavy je prodchnuta písňovými hity z 60. a 70. let ve svěžích aranžích.

Malá vesnice nedaleko Zlína. Na dámskou část rodiny osmdesátiletého Luďka nečekaně padla velká zodpovědnost, zorganizovat oslavu jeho kulatin. A tak se Luďkova manželka, dcera, snacha a vnučka scházejí, aby celou akci, která zjevně narůstá do bizarní podoby, elegantně zvládly.

Slavnost jara přinese do Zlína písně, divadlo i třímetrový květinový strom. Koná se v neděli 14. dubna 2024
Slavnost jara přinese do Zlína písně, mini divadlo i třímetrový květinový strom

“Název Ženy pod tónem je samozřejmě trochu metaforou, herečky nemusí v inscenaci zpívat falešně, ale z přípravy oslavy jsou tak trochu rozladěné. Snad diváky ta jejich “rozladěnost” dobře naladí,” naznačil autor hry Matěj Randár, který je autorsky podepsán pod úspěšným televizním seriálem Sex O´Clock.

Narozeninovou oslavu budou chystat Luďkova manželka Dana (Helena Čermáková), dcera Renata (Tamara Kotrbová), snacha Jessica (Petra Králová) a vnučka Ema (hostující Anna Randárová). V projekci a jako hlasová kulisa se objeví i samotný oslavenec Luděk (Pavel Leicman). Celkem jedenáct českých a slovenských evergreenů v novém hudebním aranžmá slibuje nevšední divácký zážitek.