„Užívám si to naplno," řekla Deníku nadšená rockerka Eva Janoštíková z Tlumačova, pro niž byl Zimní Masters tím premiérovým. „Chodíme s kamarádkou spíše pravidelně v létě do Vizovic, a zatímco ona tady už byla, já jsem tu poprvé. Hudbu ale znám, je to perfektní," dodala.

Největším tahákem a hlavní hvězdou večera byla podle Jiřího Darona z pořádající agentury Pragokoncert finská kapela Stratovarius, která ve Zlíně také zakončila své šestitýdenní turné k novému albu.

„Za vyzdvihnutí stojí ovšem kapela Almanac, která u nás měla zrovna svoji světovou premiéru. Jejich vystoupení bylo natáčeno na šest kamer, vznikne z toho video. Bylo to úplně první vystoupení nového projektu ve světě," informoval Jiří Daron.

Kapela je složená ze slavných muzikantů, jedním z jejích členů je například Andy B. Franck z Brainstorm.

Kapela Saltatio Mortis byla zase lákadlem pro Lenku Kocourkovou z Kroměříže, která na zimní verzi přijela poprvé. „Pravidelně chodím na letní, a to už asi čtvrtým rokem, letos jsem ale chtěla vyzkoušet oba festivaly. Jsem maximálně spokojená, líbí se mi tady," zhodnotila během akce Lenka Kocourková.

Masters of Rock si užívala plnými doušky i Alena Fajtová, která přijela z Olomouce. „Nejvíce se těším na Moonspell," přiznala.

Letošní Zimní Masters of Rock měl podle organizátorů pohodový průběh. „Všechno bylo bez problémů. Návštěvnost byla sice menší než vloni, což bylo způsobeno tím, že festival byl až v neděli. V sobotu tu totiž byla jiná akce," zhodnotil během nedělního večera Jiří Daron.