Rozdíl mezi křesťanskou a nekřesťanskou hudbou je prý jenom v textech

Také letošní akce zlínského Salesiánského klubu mládeže měla všem lidem ukázat, že křesťanská hudba nejsou jenom varhany v kostele. To se za dobu existence festivalu podle organizátora Radovana Výsmeka podařilo. „Nepřišli sem jenom věřící, ale i lidé, kteří jeli okolo autem a zastavili se třeba jenom na hodinku,“ sdělil. Rozdíl mezi křesťanskou a nekřesťanskou hudbou je totiž pouze v textech. „Nelze říct, že je jedna z nich lepší. O tom, že se U2 také řadí mezi tyto kapely a vlastně tak původně i vznikla, ví málokdo,“ objasnil.

Letos do Zlína zavítaly špičky zaměřené na duchovní muziku z Čech i Slovenska. Všichni účinkující zahráli na pódiu před kostelem zadarmo. „Na podobná setkání mladých lidí jezdíváme s kapelou pravidelně, ve Zlíně vystupujeme podruhé. Jsme rádi, že si zahrajeme, peníze v tomto případě nehrají roli,“ zdůvodnil Radek Štěpán z Vysokého Mýta, který hraje ve skupině Vocativ na bicí.

Na prostranství před kostelem se sešla snad tisícovka lidí všech věkových kategorií. „Byla jsem tady i loni a moc se mi tu líbilo, tak jsem přijela znovu,“ vysvětlila sedmnáctiletá Adéla Janírková ze Vsetína. Duchovní písně má ráda, ale poslechne si klidně i tvrdý rock. Třiadvacetiletý Miroslav Kašný ze Zlína navštěvuje Salesiánský klub mládeže často, takže má ke křesťanské hudbě blízko. „Kromě ní mám ale nejradši Chinaski, už se moc těším na jejich koncert,“ prozradil.

Nedaleko pódia se na hodinku zastavil i čtyřiaosmdesátiletý Viktor Kováč. „Hlasitou hudbu nemusím, ale když se to mladým líbí, tak proč ne,“ zaujal k festivalu pozitivní postoj zlínský senior. „Myslím, že se sem přišli pobavit slušní lidé,“ zhodnotil.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ZLÍNSKÉHO KRAJE:

Moje Zlínsko Sport Kultura Podnikání Černá kronika