64. Zlín Film Festival ukončí galavečer, kde budou vyhlášeny a oceněny nejlepší filmy. Zlatý střevíček za přínos kinematografii pro děti a mládež získá herec Bolek Polívka.

Galavečer v přímém přenosu vysílá program ČT art od 20.15 hodin.

Z filmového programu:

Chmatákovi (režie: Leif Lindblom, Švédsko 2023, 90 min.), Golden Apple Cinema 3, 13:30 – Pinchersovi jsou známá rodina zlodějíčků. Jejich syn Turer je však poctivý a není schopen ani krást, ani lhát. Naopak se chce stát policistou a svou vypečenou rodinku nabádá, aby přestali krást a vydali se na správnou cestu.

Tři zlaté dukáty (režie: Mariana Čengel Solčanská, Česká republika, Slovensko 2023, 84 min.), Golden Apple Cinema 3, 16:00 – Ovčák Juraj žije v malé slovenské dědince v chaloupce s bratrem Ondrou a jeho ženou Zuzkou. Jeho snem je cesta do Ameriky. Jeho dosavadní život změní nečekané setkání s tajemnou slečnou Julií… Film je opatřený audio komentářem.

VIDEO: Aukce filmových klapek na 64. Zlín Film Festivalu:

ZFF 2024 - Aukce filmových klapek | Video: Iva Nedavašková

Letní bratři (režie: Joren Molter, Nizozemsko 2023, 86 min.), Golden Apple Cinema 4, 16:30 – Brian (13) a jeho necitlivý otec Maurice spolu žijí v přívěsu. Pečovatelský ústav nabídne Mauricovi nemalou částku za to, když si vezme na léto do péče Brianova staršího bratra, těžce mentálně postiženého Luciena. Delegace k projekci: Joren Molter (režisér).

Šťastný den (režie: Hisham Zaman, Norsko 2023, 113 min.), Golden Apple Cinema 5, 17:00 – Tři dospívající kamarádi, kteří uvízli na zamrzlém, beznadějném místě, přijdou s plánem, jak se dostat přes horu někam, kde se jim mohou splnit sny. Více zde.

Žraločí zuby (režie: Davide Gentile, Itálie 2023, 104 min.), Golden Apple Cinema 4, 19:00 – Na začátku prázdnin přichází třináctiletý Walter o svého otce. Na jedné z bezcílných toulek po pobřeží upoutá jeho pozornost fascinující a tajemné místo.

Co se hraje v letním kině:

Sladký život (Česko, 2024, 116 min.), Letňák VIVA, 21:30 – Hokejový reprezentant Rosťa Beran je borec každým coulem. Žije v luxusním bytě, má rychlé auto a spoustu mladých milenek. Ale nic netrvá věčně… Rosťa v sobě musí najít novou životní energii, optimismus a odvahu začít znovu od nuly.

Doprovodné akce:

Tančení v ulicích, Tržiště Pod Kaštany, 18:00-20:00 – Salsa Zlín. MEZI-FÁZE, Galerie Václava Chada, 10:00-17:00 – autorská výstava talentovaného umělce Ondřeje Brýny zahrnuje loutkovou animaci, filmovou tvorbu a scénografii. Představí i jeho nejznámější projekty, včetně animovaných videoklipů jako „Kouření je hnusný zvyk“ pro Pokáče a „Roboti“ pro kapelu Garyho Hausbót. Výstava potrvá do 14. července.

VIDEO: Jak vznikají filmové triky:

ZFF 2024 - jak vznikají filmové triky | Video: Iva Nedavašková

Besedy a workshopy:

Jak pečovat o mámu, park Komenského (šapitó), 15:00 – přednáška MUDr. Kristýny Leškové, lékařky a gynekoložky, na téma sebepéče.

Filmový trik, budova UTB U13, 14:30-17:00 – interaktivní workshop seznámí s technologiemi využívanými v hollywoodských filmech nebo v herním průmyslu. Děti si vytvoří krátké záběry, jejichž hrdiny budou ony samotné.

Filmová a animační dílna, zámek (1. patro), 14:00-19:00 – workshop zprostředkuje možnosti využití mobilního telefonu jako trikové kamery.

Kde se potkat s hvězdami:

Festival Café, náměstí Míru – ojedinělé posezení ve festivalové kavárně se zajímavými hosty a tématy. Hostem Vladimíra Kroce jsou ve 13:00 Sarah Haváčová a v 16:00 Veronika Divišová.

Červený koberec, nádvoří Kongresového centra, 15:00 – setkání s festivalovými hvězdami: Sarah Haváčová, Veronika Divišová, Nela Boudová, Dagmar Bláhová, festivalové poroty.

Autogramiáda, OZC Zlaté jablko – moderovaná autogramiáda festivalových tváří, 11:00, Vladimír Pokorný, Ilona Csáková, Sarah Haváčová, Chantal Poullain; v 17:00 moderátoři Zlín Film Festivalu.