Cena dětské poroty za nejlepší celovečerní film pro děti putuje do Kanady tvůrcům snímku Maxova farma. Hřejivý film o dvanáctiletém Maxovi, který objeví svět drobného farmaření, přináší inspirativní poselství i mimořádné hodnoty a potěšil srdce diváků na mnoha světových festivalech.

Druhý oceněný kanadský snímek Jak v nebi, tak i na zemi je příběhem dívky, která se vydává na cestu sebepoznání. Je to příběh o síle sesterství a také o moci, jakou má svoboda.

Cenu mládežnické poroty za nejlepší celovečerní film pro dospívající a mládež převzala herečka Lou Thompson, představitelka jedné z hlavních rolí.

Postupné vyhlašování vítězných filmů je novinkou letošního ročníku Zlín Film Festivalu. Další oceněné odhalí jeho pořadatelé na závěrečné tiskové konferenci, která se koná ve středu 5. června odpoledne.

„Zde se přítomní dozví, kdo získá Filmovou cenu Technologické agentury ČR, ECFA Doc Award za nejlepší evropský dokument pro mladé publikum a Cenu ekumenické poroty za nejlepší hraný film pro dospívající a mládež,“ upřesnila mluvčí festivalu Kateřina Martykánová.

Všechny ostatní ceny pak budou vyhlášeny na slavnostním galavečeru, který rovněž ve středu 5. června od 20.15 hodin v přímém přenosu vysílá ČT art.

MOHLO BY VÁS ZAUJMOUT: Jak udělali trpaslíky v Ať žijí duchové? Ve zlínském kině vysvětlili dávné triky

ZFF 2024 - jak vznikají filmové triky | Video: Iva Nedavašková