Program na náměstí Míru nabídne koncert kapely O5 a Radeček a poté vystoupí také zpěvačka Anna K. Blok Děti bez hranic¿ pokračuje konferencí Safer Internet Centra, kde se bude debatovat o profesních a etických standardech médií i o mediální gramotnosti.

Nejdůležitější události 6. dne:

Chodník slávy, prostranství před Velkým kinem, 15:30 – odhalení hvězd dětským filmovým hercům Tatianě Dykové, Matěji Formanovi a Petru Formanovi společně s Nadačním fondem Kapka naděje. Současně jim bude udělen „hvězdný doktorát“, který předá rektor Univerzity Tomáše Bati.

Vyhlášení a předání ceny Dětské poroty pro celovečerní film pro děti, Golden Apple Cinema 1, 8:30 (před projekcí filmu Stine a její cesta domů)

Vyhlášení a předání ceny Mezinárodní mládežnické poroty pro celovečerní film pro dospívající a mládež, Golden Apple Cinema 1, 10:50 (před projekcí filmu Lvice)

Koncerty Českého rozhlasu, náměstí Míru:

O5 a Radeček, 18 hodin

Anna K, 20 hodin

Kde se potkat s hvězdami:

Festival Café, náměstí Míru – ojedinělé posezení ve festivalové kavárně se zajímavými hosty a tématy. Hostem Vladimíra Kroce jsou ve 13 hodin Sára Korbelová, v 16 hodin Tomáš Jeřábek.

Autogramiáda, OZC Zlaté jablko, 17 hodin – moderovaná autogramiáda festivalových tváří: Veronika Divišová, Dagmar Bláhová, Pavel Nový.

Červený koberec, nádvoří Kongresového centra, 18 hodin – Setkání s festivalovými hvězdami: Vladimír Pokorný, Tatiana Dyková, Petr Forman, Matěj Forman, Chantal Poullain, Eliška Balzerová, Tomáš Jeřábek, Evropská mládežnická porota pro celovečerní film pro dospívající a mládež, Ekumenická porota, Mezinárodní odborná porota pro celovečerní film pro dospívající a mládež.

Z filmového programu:

Kuře pro Lindu (režie: Chiara Malta, Sebastien Laudenbach, Francie, Itálie 2023, 73 min.), Golden Apple Cinema 2, 13 hodin – Linda je nespravedlivě potrestána svou matkou Paulette. Ta proto udělá cokoliv, aby jí to vynahradila.

Sirocco a Království vzdušných proudů (režie: Benoit Chieux, Belgie, Francie 2023, 80 min.), Golden Apple Cinema 2, 15:30 – Agnes, sousedka čtyřleté Juliette a osmileté Carmen, píše knihy pro děti, které se odehrávají ve fantaskním světě Království vzdušných proudů.

Tiché burácení (režie: Johnny Barrington, Velká Británie 2023, 90 min.), Golden Apple Cinema 3, 18:30 – Příběh se odehrává na skotském ostrově Lewis, kde mladý surfař Dondo odmítá přijmout smrt svého otce – rybáře, který se již více než rok nevrátil z moře.

Hlas srdce (režie: Hamish Bennett, Paul Middleditch, Nový Zéland 2023, 110 min.), Golden Apple Cinema 6, 20 hodin – Středoškolák Josh Waka vypráví svůj příběh z roku 1981. Otec je po smrti a starší bratr po zranění a vynuceném odchodu z rugby teamu ztrácí chuť do života. Josh je kvůli slavnému otci a bratrovi trpěn na škole pro bílé chlapce, kde je rugby náboženstvím.

Zajímavé doprovodné akce:

Malování na chodníku, parkoviště před Velkým kinem, 16 hodin – Nejstarší akce doprovodného programu festivalu.

Diskotéka Českého rozhlasu s Martinem Hrdinkou, sad Svobody (stan), 20:30-2 hodin.

Tančení v ulicích, Tržiště Pod Kaštany, 18-20 hodin – latinskoamerické a standardní tance.

VIDEO: Zlín Film Festival - ohlédnutí za sobotním programem:

Festivalová sobota na ZFF 2024 | Video: Iva Nedavašková

Besedy a worshopy:

Život je takovej – Petr a Matěj Formanovi, sad Svobody (stan), 17 hodin – jaké to je, když osud připraví na cestě životem těžké překážky? Talk show provází Filip Teller a Petra Pifková. Hosty jsou herci Petr a Matěj Formanovi.

Objektivem času: Umění, film a jeho historie ve Zlíně, Galerie Václava Chada, 16 hodin – přednáška s Jiřím Madziou, která se věnuje historii Filmových ateliérů ve Zlíně, a navazující komentovaná prohlídka výstavy významného filmového architekta Zdeňka Rozkopala Mezi filmem a malbou. Výstava potrvá do 25. srpna.

Filmová a animační dílna, zámek (1. patro), 14-19 hodin – workshop zprostředkuje možnosti využití mobilního telefonu jako trikové kamery.

Filmový trik, budova UTB U13, 14:30-17 hodin – interaktivní workshop seznámí s technologiemi využívanými v hollywoodských filmech nebo v herním průmyslu. Děti si vytvoří krátké záběry, jejichž hrdiny budou ony samotné.

Poznej filmovou techniku, Filmové ateliéry, 9:30-11:30 a 13:30-15:30 – ovládni techniku, vyprávěj příběhy. Workshop pro filmové nadšence, studenty filmových škol i zvídavé začátečníky.