Lordi, Gamma Ray a Destruction

Headlinery akce, na které vystoupí devět formací, budou Lordi, Gamma Ray a Destruction.

„Festivalu bude předcházet velká páteční Openning Party ve zlínském klubu Masters of Rock Café na Čepkově, na které večer od 20 hodin v rámci světového turné k nové desce Lonely Are The Brave vystoupí jeden z nejvýraznějších hlasů klasického hardrocku Jorn Lande se svou kapelou Jorn a švýcarská rocková kapela Pure Inc,“ prozradila Martina Benešová z pořádající agentury. Jak dále dodala, ti představí rovněž novinku Parasites & Worms.

Finští Lordi budou hvězdou poslední listopadové soboty. Přijedou do Zlína uvést své čtvrté album s názvem Deadache, které vyšlo na konci října.

„Máme se na co těšit, neboť první ochutnávka desky Bite It Like a Bulldog se ihned umístila neochvějně na 1. místě finské hitparády singlů,“ řekla Benešová.

Téměř po roce se vrací populární německá speed-metalová legenda Gamma Ray a její frontman Kai Hansen, aby obohatila svým energickým vystoupením program festivalu.

I další formace má domovinu v Německu. Destruction letos oslavili čtvrtstoletí působení na světové metalové scéně.

„Také thrash metal má své legendy a ikony, o kterých se píše v kronikách tohoto hlučného hudebního žánru. Destruction jsou jednou z nich. Kapela vyráží na evropské turné k nové desce D.E.V.O.L.U.T­.I.O.N., čítající šestadvacet koncertů ve třinácti zemích,“ vysvětlila Martina Benešová.

Řekové přijedou s novou deskou

Ani známá řecká melodic metalová kapela Firewind nepřijede do Zlína s prázdnou. Letos na jaře vydali novou desku The Premonition, která s defintivní platností opět posiluje jejich nezadržitelný vzestup na melodic metalové scéně.

Německo bude mít ve Zlíně ještě další zastoupení. Debauchery mají za sebou řadu alb plných tvrdé muziky a právě pracují na další, kterou chtějí vydat v příštím roce.

Italským heavy-power metalistům Eldritch vyšla loni deska s názvem Blackenday a u posluchačů se setkala s velkým ohlasem. Nyní hudebníci pracují na dalším materiálu a chystají se ho představit i návštěvníkům zlínského festivalu.

Thrash! Exodus, Slayer, Metallica a Overkill jsou kapely, které se usadily v srdcích třech mladých německých muzikantů ze Scared To Death. V lednu roku 2006 se rozhodli založit vlastní thrash metalovou formaci.

Od té doby už kapela sdílela jedno pódium s takovými jmény jako jsou Primal Fear, U.D.O., Unleashed, Legion Of The Damned, One man Army nebo Ensiferum, přičemž své debutové album vydali teprve letos v srpnu. Jmenuje se Deathstruction a skladby z něho zazní i na sobotním večeru na Novestě.

Melodický metal v podání finských Kiuas

„Další formací jsou mladí finští melodic metalisté Kiuas. Jsou známí pro svůj epický sound umně kombinující tradiční, melodický metal s prvky extrémnějších metalových, až death odnoží. Letos na jaře vydali novou desku The New Dark Age jejíž singl Of Sacrifice, Loss and Reward ihned po vydání atakoval první místa finských hitparád,“ uvedla Benešová.

Na sportovní hale nemůže chybět český zástupce. Letos se metalovým fandům představí extrémní hard-poprocková uhersko-brodská kapela Chaos In Head s novou, mladou zpěvačkou v čele. Loňský rok byl pro skupinu velmi přínosný. Vydali desku Rezonation a zajistili si pevné místo na podiu festivalu Zimní Masters Of Rock 2. místem v soutěži Rádia Rock Max, RockMaxova 12.

Ti, kterým nebude stačit bohatý sobotní program na Novestě, se mohou přesunout do klubu Masters of Rock Café na Čepkově, kde bude pro ně připravena After Party. Ta se protáhne až do nedělního rána. Budou se na ní promítat projekce z letošního letního Masters Of Rock.

Akci doplní výstava nejpovedenějších fotografií z letního festivalu a vyhlášení nejlepších amatérských fotografů na pódiu, kde získají hodnotné ceny.