Městské divadlo se tak pokusilo představit svůj program ve dnech Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež i těm nejmenším návštěvníkům.

„Děti většinou nemají příležitost se s postavami potkat mimo divadlo, a tak jsme herce v přestrojení přivedli do ulic," představila jeden ze záměrů akce umělecká šéfka zlínského divadla Hana Mikolášková.

Děti měly v parku poznat pět osobností v podání Gustava Řezníčka, Tomáše Davida, Radka Šopíka, Marie Vančurové a Markéty Kalužíkové. Herci ztvárňovali postavy ze současného programu Městského divadla. Za správné splnění úkolu čekala děti sladká odměna.

Marilyn Monroe společně s Janem Amosem Komenským byli pro děti asi nejjednodušší hádankou.

„Předpokládám, že pro některé děti bude těžké poznat naše pojetí Jánošíka," očekávala Hana Mikolášková. Herečka Městského divadla Markéta Kalužíková zase předjímala, že dětem dá nejvíce zabrat její postava, tedy Líza Doolitlová z muzikálu My Fair Lady.

Akce se zúčastnilo přes sto dětí. „Hra se nám moc líbí, ale teprve začínáme, tak uvidíme, jak nám to půjde," pousmála se návštěvnice Bohdana Hajdová ze Zlína, která doprovázela svoji dcerku. Letos poprvé dostala divadelní zóna na filmovém festivalu tak velký prostor.

Před soutěží Poznej osobnost představil svůj dramatický soubor i Gustav Řezníček. Krátká divadelní pásma jsou k vidění každý den v parku Komenského až do konce festivalu.

JANA STUPKOVÁ