„Upřímně řečeno nevím, čím jsem si hvězdu zasloužila,“ usmívala se Brodská. Podle diplomu na hvězdném doktorátu to bylo za nejkrásnější oči v českém filmu, její kolega Ondřej Kepka ale připomněl například seriál Vlak dětství a naděje, kde Brodská excelovala v dětské roli.

Druhý majitel nové hvězdy na chodníku slávy pak získal toto ocenění za roli malého a pak dospělého Honzíka v seriálu Arabela. „Velmi si tohoto ocenění vážím,“ ujistil Kepka.

K festivalu patřilo i promítání filmů, jako je španělský Andílci a.s. nebo český Kozí příběh - Pověsti staré Prahy.

Připravená byla i řada dalších akcí, jako Den s Českou televizí na náměstí Míru, kde byl moderátorem populární herec Martin Dejdar nebo malování na chodníku před Velkým kinem. V úterý se také divácké veřejnosti představila španělská herečka Clara Lago, která hrála například ve snímku Carolina cesta. Ten mohli lidé vidět od 11 hodin.

Děti z želechovické školy si zase mohou po celý týden zkoušet, jak vzniká animovaný film. Na workshopu, který je součástí Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež se jim věnují španělští tvůrci.

Film, který vznikne, má pojednávat o baťovském Zlíně. „První den vymysleli Španělé texty, na které začaly děti kreslit obrázky. Druhý den z nich skládáme jakoby komiks. Do pátku by z toho měl vzniknout film,“ uvedla lektorka a překladatelka Marie Šivicová.

Součástí pracovní dílny jsou i další ukázky animace, jako je pohyb loutkou snímaný a poté přehrávaný přes počítač. Třeťák Michal Sekula zase maloval postupně továrnu. Vždy, když jí kousek nakreslil, poodstoupil, aby ji lektor vyfotografoval. Výsledek má být takový, že na spuštěném filmu továrna poroste od základu až po komíny, které začnou kouřit. „Je to lehké,“ ujistil Sekula.

Výsledný film by měli po finálních úpravách dostat školáci na památku.