Již 14. ročník populární akce oživil zlínské Kongresové centrum veselými představeními, která si pod vedením vychovatelek připravily pro své blízké děti z mateřských školek ze zlínského regionu.

Na Zlínském škrpálku se předvedlo celkem 21 školek. Většina představení se nesla v tanečním duchu. Známé slovní spojení „nejisté dětské krůčky“ však rozhodně neplatilo.

Ani před plným sálem nepropadly děti nervozitě a svá taneční, pěvecká i herecká čísla předvedly s nakažlivou radostí.

„Kryštůfek před vystoupením nervózní nebyl ani trochu,“ prozradila babička jednoho z účinkujících.

Malý Kryštof vystupoval se svou mateřskou školou v pohybovém představení Léto, které po poetickém úvodu „rozpumpovalo“ sál známými rytmy tance makareny.

Mnoho představení spojovala témata jako láska, roční období či přírodní živly. Dětem z MŠ Hrobice se dokonce podařilo přivolat nefalšovanou osvěžující jarní bouřku.

Součástí akce byla výstava výtvarných prací dětí z mateřských školek ve vestibulu Kongresového centra. Jako památku na dnešní den si každé dítě odneslo pamětní medaili.

vlak Arriva. Ilustrační foto
Zlínský kraj zveřejnil smlouvy se železničními dopravci
Otrokovická Bára Karlíková si připsala další významný úspěch v kariéře. Reprezentantka České republiky získala na Slovak Aerobic Open 2019 zlato v singlu i bronz v pětici.
Otrokovická Karlíková zvítězila na Slovak Aerobic Open v Bratislavě