Znát ji lidé mohou například i z kapely Apoaché, se kterou dříve hodně vystupovala. Brzy ji zájemci budou moct vídat i na jevišti Městského divadla Zlín přijala roli zpěvačky v legendárním muzikálu Řek Zorba, který má premiéru 8. a 9. prosince.

Jak se stalo, že je z tebe úspěšná zpěvačka? Studovala jsi to? Snila jsi o tom už jako malá holka?

Nevím, jestli úspěšná není silné slovo. (Smích.) Od malička jsem pořád zpívala na různých školních besídkách, ale nikdy nebylo mým snem stát se zpěvačkou. Dlouhou dobu jsem se věnovala sportu a až shodou náhod jsem v osmnácti letech začala zpívat v mé první kapele Sweet Krysys. Zpěv jsem nikdy nestudovala a nemyslím si, že dokončená konzervatoř zaručuje to, že je dotyčný kvalitní zpěvák. Na škole vás naučí techniku zpěvu, ale pokud je člověk šikovný a pracuje na sobě, může se tohle všechno postupem času, při nabírání zkušeností, naučit i sám. Přece jen feeling a barvu hlasu vás nikdo naučit nemůže a to je to, co dělá zpěváka zpěvákem.

Hraješ na něco, skládáš?

V dětství jsem hrála sedm let na kytaru, ale teď jsem na tom tak, jako bych na ni nikdy nehrála. Takže to je zároveň i odpověď na to, jestli muziku skládám. Ale dlouhou dobu jsem působila v kapele Apoaché, pro kterou jsem napsala pár textů a udělala zpěvové linky.

Je naopak něco, co ti nejde? Čemu se vyhýbáš?

Nemůžu na nic přijít… Není to tím, že by mi šlo všechno, ale tím, že věci, které mi nejdou, prostě nedělám. Jsem dost netrpělivá a taky trochu nervák. Tudíž nepovedené výtvory ve vzteku zničím. (Smích.)

Před dvěma lety jsi okouzlila diváky i porotu v soutěži ČeskoSlovensko má talent. Změnilo ti to život, změnilo to tebe?

Do soutěže jsem šla v době, kdy už mi bylo osmadvacet let a měla jsem za sebou deset let zpívání po celé republice, takže už jsem ten svůj sen zpěvačky měla dávno splněný a všechno jsem to brala jinak. S kapelou jsme do toho šli s tím, že to bude další zkušenost a hlavně reklama. Život mi změnilo to, že jsem se stala členkou kapely F-dur Jazzband. Díky tomu jsem zpívala v nejlepších jazzových klubech, na mezinárodních jazzových festivalech a na spoustě zajímavých akcí. A hlavně se mi splnil můj životní sen a už dva roky pravidelně spolupracujeme se zlínskou Filharmonií Bohuslava Martinů. Našimi hosty byly mimo jiné i Lucie Bílá, Bára Basiková. Tohle všechno je práce našeho manažera a zároveň člena Honzy Slavíka.

Píseň z 50. let It's Oh So Quiet, známá i z vydařené cover verze od Björk, zní ve tvém podání velmi dobře. Je Björk tvým vzorem? Jakou hudbu posloucháš?

Já vzory žádné nemám. Je spousta lidí, které jako muzikanty respektuji a mezi ně patří i Björk. Poslouchám muziku, která je dle mého názoru dobrá a je mi v podstatě jedno, jaký je to styl. Mám to jako každý člověk, prostě podle nálady. Před odjezdem na koncert poslouchám třeba tvrdší muziku, například Kurucipüsk, Clawfinger, Exploited. (Smích.) Mými největšími oblíbenci jsou ale Erykah Badu, Jill Scott, David Bowie, Pharrell Williams, N.E.R.D. Poslouchám je téměř každý den.

Skladba It's Oh So Quiet je nefalšovaná muzikálovka. Ale v muzikálu jako takovém jsi ještě nezpívala…

To je pravda, muzikálovou zkušenost zatím žádnou nemám.

S čím jsi tedy do divadelního muzikálu Řek Zorba šla?

Chtěla jsem zkusit něco nového a posunout se zase o pomyslný stupínek dál.

Zorbu už spolu s herci zkoušíš asi měsíc. Jaké to je? Užíváš si to, nebo je to dřina?

Zatím jsem ve stadiu, kdy si musím zapamatovat odkud a kam přijít a co zazpívat. Už teď si v noci místo spaní opakuju melodie a texty písniček… Po probdělé noci jdu na zkoušku a občas se stane, že mám večer koncert, na kterém usínám.

Muzikál není jen o zpěvu, ale taky o choreografiích. Jak jsi na tom s nimi?

Tanečních choreografií zatím moc nemám, ale to se samozřejmě může změnit. Ale co si budeme vykládat Mikhail Baryshnikov ze mě nikdy nebude. (Smích.)

Připravuješ se na Zorbu nějak speciálně? Pustila sis pro inspiraci třeba slavný stejnojmenný film?

Ten film jsem ještě neviděla a asi bych to měla napravit. Jinak přípravy budou nejspíš takové, že opráším nějaká hlasová cvičení.

Chodíš do divadla jako divák?

Několikrát za rok se mi poštěstí, ale většinou jen když jsem v Praze. Nejvíc mě zatím nadchly asi Baronky se Zuzanou Bydžovskou a Evou Holubovou nebo naposledy, co jsem viděla, kultovní představení Vojty Dyka a Jakuba Prachaře v La Fabrice.

Co bys vzkázala závěrem třeba těm, co tě ještě neznají?

Ať se někdy přijdou podívat na koncert F-dur Jazzbandu a v prosinci určitě do divadla na představení Řek Zorba! 

Muzikál Řek Zorba

Premiéra Řeka Zorby se koná ve Velkém sále Městského divadla Zlín 8. a 9. prosince, vždy v 19 hodin. Vstupenky je možné rezervovat i na webu. V titulní roli se představí Dušan Sitek v alternaci se Zdeňkem Junákem, v roli Bubulíny Helena Čermáková v alternaci s Janou Tomečkovou. Role Nika připadla Gustavu Řezníčkovi.