Zlínská formace Scarecrow prozatím žádné velké ambice nemá. Pětice mladých muzikantů v čele se zpěvačkou patří totiž k úplným nováčkům. „V téhle sestavě fungujeme zhruba čtyři měsíce. Původně jsme se dali dohromady hlavně proto, že jsme se chtěli rozloučit s našim basákem z předcházející skupiny, který se stěhoval. Hrálo se nám spolu dobře, tak jsme se rozhodli pokračovat,“ vzpomíná frontman Martin Lefner.

Takže teď už rozpad nehrozí?

Sice se nám další basák stěhuje, je to asi náš osud, ale na rozpad to nevypadá. (Úsměv.)

Mezi vámi je hezká dívka. Staráte se o ni dobře?

Je to naše kamarádka Bára Zapletalová, která zpívá i v druhé kapele. Získali jsme ji pro určité písničky. I když není nejmladší z nás, rozhodně tak vypadá, takže jí říkáme naše dítě. Je to naše malinké, roztomilé děťátko. (Smích.)

A co zbytek osazenstva? Jste kamarádi ze školy?

Ne. S kytaristou jsme měli jinou kapelu. Ale jak jsem řekl, hrozil její rozpad, protože basák odjížděl. Založili jsme „provizorní“ skupinu, která měla fungovat jen na jeden večer. Ale formace se hodně semkla a teď na sebe nedáme dopustit. Za tři měsíce jsme stihli nazkoušet asi sedmnáct písniček. Některé dokonce byly hotové za pár dnů.

Jaký žánr hrajete?

Máme směs různých stylů, ale kdybych nás měl charakterizovat, hrajeme něco mezi hard rockem a heavy metalem.

Začátky máte ještě v živé paměti, takže co pro vás bylo nejsložitější?

Asi fakt, že prakticky nikdo z nás neuměl pořádně noty. Basák se je naučil od svého táty a pak rozumy rozdával nám. (Úsměv.)

Co si budeme povídat, taková kapela něco stojí. Ať už jsou do investice do nástrojů, cesty na koncerty a spousta dalších nezbytných věcí. Vy jste všichni hodně mladí, předpokládám, že studenti, jak řešíte tento problém?

Máme tu výhodu, že zkušebnu platit nemusíme, protože jsme ve zlínském T-klubu u divadla, kde to máme zadarmo. Já jakožto zpěvák nemám téměř žádné výdaje a kluci do nástrojů zatím proinventovali přibližně každý šest tisíc a do budoucna samozřejmě počítají s větší částkou. Třeba se nám to jednou vrátí. (Úsměv.)

Ačkoliv jste skutečně teprve na startu, určitě máte své sny. Prozradíte je?

Tak chtěli bychom objíždět regionální kluby. No a kdybychom se ze Zlínska později rozjeli do celé republiky, nebylo by to špatné. (Úsměv.) Časem bychom rádi vydali alespoň demo nahrávku. A doufáme, že si jedou zahrajeme alespoň na druhém pódiu vizovického Mastru.

Máte hudební vzor?

Jako člověk i jako hudebník se mi moc líbí Bruce Dickinson z Iron Maiden.