VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

27.10.2015

ANKETA: Dáváte si na sv. Martina sklenku mladého vína?

Svatý Martin se stává rok od roku oblíbenějším svátkem. Kromě tradiční pečené husy si lidé dopřávají mladé svatomartinské víno, které získalo svůj název právě podle pravidelného otvírání a prvního ochutnávání v den sv. Martina. Co vy? Dáváte si na sv. Martina sklenku mladého vína?

23.10.2015

Začne platit zimní čas. Noc na neděli bude o hodinu delší

Slovácko - V noci na neděli 25. října nastane v Evropě zimní čas a lidé by si měli ve 03:00 posunout hodinky o hodinu zpět. Praktické je ale posunout si hodinky už v sobotu večer. K letnímu času se opět vrátíme na velikonoční neděli 27. března 2016.

23.10.2015

Vyhrajte tablet nebo zájezd! 2. kolo literární soutěže pro studenty je tady

Regionální Deník společně s Ústředním školním inspektorem Tomášem Zatloukalem vyhlásil soutěž nazvanou Studentským perem, jejímž cílem je ukázat mladým lidem krásy literární tvorby.  

22.10.2015

Pozor na končící platnost občanek

Kroměřížsko – Deset let už letos uplynulo od poslední hromadné výměny občanských průkazů: platnost těchto dokladů proto končí více lidem, než bývá obvyklé. Také majitelé větších průkazů v zelené barvě z Kroměřížska tak mají nejvyšší čas na kontrolu, zda se jich výměna také netýká. A pokud ano, potřebovat na ni budou zhruba měsíc.

AKTUALIZOVÁNO
22.10.2015

Senát osvobodil folkloristy a lidové písničky od poplatků

Uherské Hradiště – Daleko snadnější život by zanedlouho mohly mít cimbálové muziky a folklorní soubory po čtvrtečním rozhodnutí Senátu. Ten totiž ve čtvrtek 22. října v prvním čtení schválil návrh novely zákona, jenž má osvobodit od autorských poplatků a s tím spojené administrativy všechny protagonisty folkloru a lidových písniček.

21.10.2015

Olomoucký arcibiskup: Ohrožení Evropy? Převaha muslimů i naše pohodlnost

Region - Migranti stále přicházejí do Evropy. I když Česká republika pro ně není cílovou zemí a jejich „tok" do země se po uzavření zelené hranice mezi Chorvatskem a Maďarskem v podstatě zastavil, téma stále hýbe českou společností. A rozděluje ji.

21.10.2015

Ministr Jurečka: Z mlékomatu máte za 15 korun opravdu vysokou kvalitu

Region - Chcete mít v regálech více českých jablek? Pak se to musí prodejci od vás dozvědět. „Základní princip je ten, že řetězce nám nabízejí pouze to, co my kupujeme. Takže se musíme daleko více hlásit o to, abychom za naše peníze požadovali česká jablka," zaznělo mimo jiné v on-line rozhovoru s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou.

20.10.2015

Plechové srdce zapíchl krumpáčem do předního skla. Připsal "miluji tě"

Uherský Brod – Způsobem, jaký by asi raději oželela každá žena, se rozhodl vyznat své city mladý muž z Uherskobrodska. Poté co se začátkem října pohádal se svou přítelkyní, se rozhodl pod vlivem alkoholu řešit partnerskou krizi láskyplným vyznáním a mstou zároveň.

19.10.2015

Průjezdu Brodem se raději vyhněte, pokud nechcete zůstat viset v kolonách

Slovácko – Notnou dávkou trpělivosti by se měli v těchto dnech obrnit řidiči, kteří mají v plánu projíždět Uherským Brodem. Nervy drásající stav způsobují už od poloviny října až půlhodinová čekání v zácpách kvůli rozsáhlým opravám vozovek v okolí stěžejního dopravního uzlu ve městě u tamní jediné světelné křižovatky silnic I/50 a II/490.

15.10.2015

„Mistrovská zkouška je víc než maturita"

Zlín - Zlínská Kovárna Viva je jednou ze dvou firem, které má prezident Miloš Zeman v našem regionu na programu. Doporučil mu ji hejtman Stanislav Mišák.

AKTUALIZOVÁNO
15.10.2015

Hrdina dětských let? Kája Mařík

Zdounky - Do příjezdu prezidenta Miloše Zemana zbývá deset minut. Na prostranství před Domem kultury ve Zdounkách na Kroměřížsku začíná být doslova těsno. Rozdávají se koláčky i kartičky s podobiznou hlavy státu. K tomu všemu vyhrává dechovka Zdounečanka.

14.10.2015

První dáma si vyzkoušela tkaní gobelínu

Valašské Meziříčí – Manželka prezidenta republiky paní Ivana zemanová přijela včera odpoledne na návštěvu Moravské gobelínové manufaktury. Společně s ní si historickou expozici i dílny prohlédly manželka hejtmana Zlínského kraje Pavla Mišáková a místostarostka Valašského Meziříčí Yvona Wojaczková.

AKTUALIZOVÁNO
14.10.2015

Prezident si v Osvětimanech pochutná na domácí kuchyni

Osvětimany - Jako doma. Tak si dost možná připadá prezident České republiky Miloš Zeman v malé obci na Slovácku v Osvětimanech. Právě tento městys s osmi stovkami obyvatel se na několik dní znovu stane domovem prvního muže republiky při jeho návštěvě Zlínského kraje. Tamní Penzion Malovaný, který je majetkem kancléře prezidenta Vratislava Mynáře, bude Miloše Zemana hostit už počtvrté za poslední dva roky.

13.10.2015

Finále Kočky Deníku je tady. Vyberte tu NEJ

V uplynulých týdnech jste svými hlasy rozhodli, která z krásek se dostane do konečného souboje o titul Tvář Deníku pro příští rok a zejména o hlavní cenu, kterou je výjimečná zážitková noc v luxusním hotelu Augustiniánský dům. Dalšími cenami je řada velice hodnotných dárků a profesionální focení.

12.10.2015

ANKETA: Máte oblíbené duchovní místo, kam se rádi vracíte?

Kostel, bazilika, kaple, les, magická rozhledna nebo klidně i vaše zahrádka. Někdo má místo, kam chodí rozjímat a kde vždycky načerpá energii, někdo to vůbec neřeší. Co vy?

12.10.2015

Maminka z Polešovic svůj boj s leukémií prohrála

Uherské Hradiště – Příběh maminky Barbory Halodové z Polešovic, statečně se potýkající se zákeřnou chorobou sledovali lidé z různých koutů našeho regionu. Mnozí jí nabídli svoji pomoc přímo, jiní prostřednictvím charitativních aktivit. I přes nadějný vývoj však svůj boj na sklonku minulého týdne prohrála.

9.10.2015

Zbystřete! V sobotním vydání Deníku najdete hned dvě zajímavé přílohy

Region – Pořídit si sobotní vydání Deníku se vyplatí.

8.10.2015

Na silnici zahynulo kotě rysa ostrovida. Zřejmě žilo delší dobu bez matky

Lužná, Lidečko – „Na silnici mezi Lužnou a Lidečkem leží sražené mládě rysa." Takové oznámení dostali na konci minulého týdne pracovníci Chráněné krajinné oblasti Beskydy v Rožnově pod Radhoštěm od místního obyvatele a strážce přírody Michala Bojdy.

6.10.2015

Kočka Deníku 2015. Tady je třináctá série krásek

Oblíbená fotosoutěž Kočka Deníku finišuje další ročník. Vyberte vaší favoritku z třinácté série půvabných dívek a dam a hlasujte pro ni.

AKTUALIZOVÁNO
4.10.2015

Karlovský gastrofestival navštívilo 40 tisíc lidí, vyvrcholil soutěží o nejlepší

Velké Karlovice – Soutěž o nejlepší valašský frgál a od loňského roku také klání o nejlepší klobásu jsou zpestřením Karlovského gastrofestivalu, který se letos posedmé konal v údolí Léskové ve Velkých Karlovicích.

2.10.2015

Policisté zadrželi výrobce pervitinu, unikal jim deset let

Uherské Hradiště, Hodonín – S mimořádnou opatrností léta unikal ruce zákona třiačtyřicetiletý výrobce drog, kterého v září 2015 zadrželi policisté z Uherskohradišťska i Hodonínska. Pachatel obviněný ze zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy totiž působil hned v několika okresech.

2.10.2015

Hlubočky mají další bobovou dráhu, nejdelší na Moravě

Hlubočky - Na zimu není spolehnutí pochopili po několika zimách nezimách majitelé lyžařských středisek v Hlubočkách a pustili se do atraktivních lákadel s celoročním provozem. V obci tak letos vyrostla již druhá bobová dráha, navíc jedna z nejdelších v České republice. Vlévat do žil adrenalin začne jezdcům v druhé polovině října.

2.10.2015

Vyhrajte tablet nebo zájezd! V 1. kole literární soutěže zvítězila Adéla Totková

Regionální Deník společně s Ústředním školním inspektorem Tomášem Zatloukalem vyhlašuje soutěž nazvanou Studentským perem, jejímž cílem je ukázat mladým lidem krásy literární tvorby.  

29.9.2015

Kočka Deníku 2015. Tady je dvanáctá série krásek

Oblíbená fotosoutěž Kočka Deníku finišuje další ročník. Vyberte vaší favoritku z dvanácté série půvabných dívek a dam a hlasujte pro ni.

29.9.2015

On-line rozhovor o Holešovu jako centru kultury a společenského dění

Pavel Chmelík vám odpovídal ve středu 30. září.

28.9.2015

ANKETA: Používáte v kuchyni čerstvé bylinky?

Stačí při vaření přidat jen trochu té správné voňavé rostliny a hned dostane chuť úplně jiný rozměr. Čím dál více lidí si doma pěstuje vlastní bylinky. Co vy? Používáte v kuchyni čerstvé bylinky?

28.9.2015

Krvavý měsíc přilákal na vsetínskou hvězdárnu několik desítek lidí

Vsetín – Řada obyvatel Vsetína si dnes (v pondělí 28. září) natočila budík na nezvykle časnou hodinu, někteří dokonce předešlý večer raději nešli spát vůbec.

AKTUALIZOVÁNO
27.9.2015

Přejezd smrti u novoveských lázní má další oběť

Ostrožská Nová Ves – Smrtí skončil střet osobního automobilu s vlakem v Ostrožské Nové Vsi. K nehodě došlo v neděli po devatenácté hodině, vůz se srazil se spěšným vlakem jedoucím z Brna do Bylnice.

24.9.2015

Politici kritizují přístup kancléře Mynáře k bezpečnostní prověrce

Slovácko – Až po více než 24 hodinách se kancléř prezidenta republiky ve čtvrtek 24. září vyjádřil k informacím ke své prověrce na nejvyšší stupeň přísně tajné od Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ). Uvedl, že teprve zjistí, zda ji dostal. 

22.9.2015

Pytel na hlavu, nehýbat se! Zásah proti teroristům na vlastní kůži

Kroměříž – Modřiny na zápěstí, bolest zad, otlačená kolena a živé vzpomínky z předchozího dne: takové bylo probuzení po cvičení se specialisty z jednotky Thor Tactical. Zážitek, který rozhodně dlouho nic nepřekoná.

22.9.2015

Lesy na Kroměřížsku opět sužuje přemnožený kůrovec

Kroměřížsko – Je to podobné jako v ostatních regionech Česka: také na Kroměřížsku se v posledních týdnech kůrovec opět pustil do ničení lesů. Škody, které způsobuje, jsou ovšem až dvakrát vyšší než v loňském roce, k přemnožení škůdce totiž přispělo letošní sucho a horko.

22.9.2015

Kočka Deníku 2015. Tady je jedenáctá série krásek

Oblíbená fotosoutěž Kočka Deníku finišuje další ročník. Vyberte vaší favoritku z jedenácté série půvabných dívek a dam a hlasujte pro ni.

AKTUALIZOVÁNO
19.9.2015

Má práci snů ve Facebooku, teprve jako druhý Čech

Silicon Valley, Kroměříž /ROZHOVOR/ – Vyrůstal v Kroměříži, kde také absolvoval gymnázium. Programování ho pohltilo už v jedenácti letech a rozhodl se mu věnovat i po maturitě, na matematicko-fyzikální fakultě v Praze získal titul magistr v oboru umělá inteligence.

18.9.2015

Finále Kočky Deníku se blíží, fotky posílejte do 25. září

Už jen pár dní mají půvabné dívky a ženy šanci zúčastnit se naší oblíbené souteže Kočka Deníku.

18.9.2015

Alkohol a hádka mezi partnery vyústila ve vraždu

Holešov – Alkohol, partnerské neshody a emoce přetavené v hádku v kuchyni: to byly ingredience, které se ve čtvrtek ráno v Holešově změnily ve vraždu. Čtyřiapadesátiletá žena tam totiž ve společném bytě nožem usmrtila svého o čtyři roky staršího druha a kriminalisté ze Zlína tak případ vyšetřují jako sedmou letošní vraždu v kraji. Obviněná žena zatím čeká na rozhodnutí o vazbě.

16.9.2015

Získejte let balonem. Obdržíte dva dárky za jednu cenu

Region - Máme pro Vás jedinečnou nabídku. Každý, kdo si nyní předplatí regionální Deník na dobu 1 roku, získá zcela zdarma let balonem od společnosti Balony.eu pro jednu osobu. 

15.9.2015

ANKETA: Sbíráte rádi houby a pochutnáváte si na nich?

Někteří houbaři už nosí z lesa plné košíky. I vy se rádi vydáváte na podzim na své oblíbené místo a těšíte se, až si doma uděláte smaženici? 

15.9.2015

Kočka Deníku 2015. Tady je desátá série krásek

Oblíbená fotosoutěž Kočka Deníku rozjela další ročník. Vyberte vaší favoritku z desáté série půvabných dívek a dam a hlasujte pro ni.

AKTUALIZOVÁNO
13.9.2015

Hradiště žilo slavnostmi vína a otevřených památek. PODÍVEJTE SE

Uherské Hradiště /FOTO, VIDEO/ - Slovácké slavnosti vína a otevřených památek, které se uskutečnily od pátku 11. září do neděle 13. září jste mohli sledovat také prostřednictvím Slováckého Deníku. Připomeňte si nejzajímavější momenty, tak jak je zaznamenali naši redaktoři.

11.9.2015

Zahájeno: Slavnosti vína v Hradišti odstartovaly v páteční večer

Uherské Hradiště – Slavnostní projevy, zpěv i nezbytný přípitek doprovázely zahájení Slavností vína a otevřených památek v Uherském Hradišti. Úvodní část třináctého ročníku tradiční akce se uskutečnila v pátek 11. září ve 20 hodin na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti.

AKTUALIZOVÁNO
10.9.2015

Folklórní Hradiště přivítá v ulicích desetitisíce lidí

Uherské Hradiště – Na tři stovky prodejních a prezentačních stánků, v ulicích tisíce krojovaných, další stovky hudebníků, tanečníků, vinařů, řemeslníků, historických šermířů, všichni pocházející z téměř stovky měst a obcí na Uherskohradišťsku. A do toho zhruba 60 tisíc návštěvníků z celé České republiky i ze zahraničí. Takovou podobu bude mít o následujícím víkendu Uherské Hradiště.

8.9.2015

Kočka Deníku 2015. Tady je devátá série krásek

Oblíbená fotosoutěž Kočka Deníku rozjela další ročník. Vyberte vaší favoritku z deváté série půvabných dívek a dam a hlasujte pro ni.

3.9.2015

Zacapa Bar ve Zlíně zvítězil v soutěži o nejlepší letní posezení roku 2015

Regionální Deník pozval všechny znalce dobrého jídla a pití, aby nám pomohli najít to nejlepší letní posezení roku 2015. A jak to dopadlo?

2.9.2015

Zemřel Jiří Louda, autor státního znaku České republiky

Olomouc – Ve věku nedožitých 95 let zemřel v úterý v Olomouci veterán druhé světové války a jeden z nejrespekto­vanějších českých heraldiků Jiří Louda. Je autorem českého státního znaku, prezidentské standarty a symbolů na 170 obcí a měst.

1.9.2015

Kočka Deníku 2015. Tady je osmá série krásek

Oblíbená fotosoutěž Kočka Deníku rozjela další ročník. Vyberte vaší favoritku z osmé série půvabných dívek a dam a hlasujte pro ni.

1.9.2015

ANKETA: Navštívili jste někdy ranč nebo westernové městečko?

Trampování a možná i obliba westernových filmů stojí za tím, že si u nás v poslední době spousta lidí založila soukromý ranč jako na Divokém západě. Navštívili jste někdy ranč nebo westernové městečko? Hlasujte v naší anketě.

AKTUALIZOVÁNO
27.8.2015

V Kroměříži chtějí pomoci uprchlíkům, fond přijme jednu či dvě rodiny

Kroměříž – Novým domovem uprchlických rodin z Iráku se možná v brzké době stane Kroměříž. Tamní Nadační fond Generace 21 (NF G21), který za projektem stojí, prozatím hovoří o jedné, maximálně dvou rodinách, podle šéfa fondu Jana Talafanta půjde výhradně o pronásledované křesťanské imigranty z Iráku, jejichž životní hodnoty jsou prý podobné či stejné jako ty naše.

25.8.2015

Kočka Deníku 2015. Tady je sedmá série krásek

Oblíbená fotosoutěž Kočka Deníku rozjela další ročník. Vyberte vaší favoritku ze sedmé série půvabných dívek a dam a hlasujte pro ni.

24.8.2015

Předplatné Deníku? Investice, na které nemůžete prodělat

Zlínský kraj - Chcete si předplatit váš regionální Deník? Podívejte se na naši prezentaci, zjistíte, že je to výhodné.

22.8.2015

Tady si vychutnáte babí léto: tipy na zajímavá místa v regionu

Nevíte, kam se jít pobavit? Kde strávit chvíle volna, čas hezkého i nevlídného počasí? Tady je přehled, kam vyrazit za různými aktivitami, adrenalinovým sportem nebo kde navštívit zajímavá místa v kraji.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT