Expozice nese název Ve světle ženy a je ukázkou jeho snímků z projektů Tvary a Staré časy, které vznikaly v uplynulých pěti letech.

V projektu Staré časy autor prezentuje fotky s retro nádechem. V projektu Tvary se na snímcích zaměřuje na detaily ženského těla. K dispozici je tam také deset fotoknih z Frýsových cest po Evropě, které se tam dají koupit, stejně jako jeho vystavované fotoobrazy.

„Nespecializuji se výhradně na ženské akty, fotím rovněž zátiší, atmosférické jevy i krajinu. Líbí se mi zachycovat realitu vlastním vnímáním a předávat své vjemy k nahlédnutí ostatním, ať se jedná o akty a krajinu ženského těla, nebo o krajinu světa,“ prozradil Radek Frýsa Deníku.

Z oblastí, kam se rád s fotoaparátem vrací jsou Karpaty a Banát v Rumunsku. Kromě toho fotil ve Švýcarsku, v Tunisu, ve Španělsku, v Polsku, v Itálii a v Chorvatsku.

Akty Zdeňka Polišenského jsou k vidění na výstavě v Městské knihovně ve Slavičíně, 6. listopadu 2021
Ženské akty, které pohoršily Facebook, vystavují ve Slavičíně. Podívejte se

Vernisáž výstavy Ve světle ženy se konala 17. března. K ochutnání tam bylo víno z biovinařství Bisenc vinaře Petra Kunce.

Fotograf a lovec světla Radek Frýsa (1964) pochází z Uherského Hradiště. S intenzivním focením začal po nástupu Parkinskonovy nemoci v roce 2004.

Zakladatel občanského sdružení PPP – Projekt Pomoci Parkinsonikům se ve svýchh fotografiích snaží zachycovat atmosféru a světlo. Nejčastěji fotí lidi, portréty, svatby, akty, fine art, výrobky. Vybavuje interiéry fotkami, vydává fotoknihy. Vystavuje.