„Slavnostní otevření venkovních bazénů se uskuteční ve čtvrtek 23. června o půl čtvrté odpoledne. Lidé se pak budou moct hned vykoupat, takže ano, plavky s sebou. Co však z technických důvodů nestihneme otevřít, je přistavené parkoviště. Prozatím otevřeme jen jedno patro. Celé ho zprovozníme s měsíčním zpožděním s tím, že jeho dřevěný obklad doděláme na podzim,“ prozradil starosta Uherského Brodu Ferdinand Kubáník.

Venkovní koupaliště u CPA Delfín představuje 900 metrů čtverečních koupací plochy. Ta bude rozdělena na víceúčelový bazén s více než 775 čtverečními metry a dětský bazén se 118 metry.

Ve víceúčelovém bazénu pak milovníci vodních sportů a rekreace naleznou plaveckou část se třemi dráhami o délce 25 metrů, rekreační část s masážními lehátky, perličkami či atrakcí divoká řeka, adrenalinovou část se šplhací sítí, dojezdem skluzavky i chrliči vody a skokanský bazén.

Slovácký okruh po dvou letech ovládl Staré Město. Největšího motozávodu na Moravě se zúčastnilo rekordních 205 strojů v patnácti disciplínách. Foto: Aleš Korvas
Podívejte se: Rekordní účast! Ve Starém Městě po dvou letech burácely motorky

Pozemek areálu se bude rozprostírat na 11 tisíci metrech čtverečních a chybět nemá beachvolejbalové hřiště. Ve vnitřním areálu přibude výukový bazén s celoročním provozem. Na jeho střeše vznikne venkovní posezení restaurace.

U venkovních bazénů vyrostl také objekt zázemí s šatnami, WC, sprchami a bufetem. Náklady se podle starosty Kubáníka pohybují ve výši 96 milionů korun bez daně. Stavba je financována z našetřených peněz města.

Denně až 1500 lidí

Okamžitá kapacita venkovních bazénů má být 581 osob, denní kapacita až 1500 návštěvníků a jejich provoz je plánován do září.

U areálu vyrůstá parkovací dům se 184 místy také pro návštěvníky zimního a fotbalového stadionu s možností nabíjet elektromobily. Ten by měl městskou pokladnu přijít na 30,5 milionu korun.

Běh pro Paměť národa ve Starém Městě vynesl 11 000  korun.
Běh pro Paměť národa ve Starém Městě vynesl 11 000 korun

Uherský Brod investoval i do takzvané kogenerační jednotky pro výrobu elektrické energie. Odpadním produktem tam bude teplo, které má sloužit pro příhřev bazénové vody za 13 milionů korun. Po šesti letech se investice zaplatí, a pak bude vydělávat.

Na místě stávajících venkovních "kúpelek" má podle starosty v nejbližších letech vyrůst domov pro seniory.