„Každý útvar dopravní policie nominoval do soutěže dva zástupce, a tak se deset strážníků ráno pustilo do teoretické části," informoval Aleš Mergental, mluvčí policejního oddělení v Uherském Hradišti. Po testu přišla na řadu praktická část, a to řízení provozu v nejrušnější uherskohradišťské křižovatce – u klubu Mír.

Soutěžící dostali za úkol, aby jeden po druhém v pěti minutách ukázali, jak zvládají řízení dopravy. Porota hodnotila přesnost pokynů, reakce policistů na aktuální situaci a také jejich vzhled a ustrojenost. „Při řízení křižovatky vyšlo najevo, že někteří řidiči neznají pokyny policistů a reagovali buď zmateně, nebo chybně, i přesto, že strážníci vydali pokyny přesně a zřetelně. Podobná neznalost pokynů vyšla najevo i u chodců," komentoval praktickou část Mergental.

Body z obou částí pak komise sečetla. V kategorii jednotlivců obhájil prvenství z loňska Juraj Pipiš ze zlínského oddílu, druhý byl Luděk Švec z kroměřížského týmu. Oba postupují do celorepublikového finále. V hodnocení družstev skončil na prvním místě zlínský oddíl, druhý byl kroměřížský a uherskohradišťští dopravní policisté získali třetí místo.

Autor: Karolína Peřestá