„Můžu potvrdit, že od uvedeného dne vyšetřujeme podezření ze závažného zločinu násilné povahy. Prozatím pracujeme s tím, že došlo k úmrtí dvou osob. Další informace nebudeme sdělovat, neboť je věc na počátku šetření," informoval o události mluvčí krajské policie ve Zlíně Pavel Benedikt Stránský. Zesnulý muž byl v minulosti podle dostupných informací Slováckého deníku myslivcem a pro hrůzný čin nejspíš využil některou ze svých zbraní. Obyvatelé obce se 242 obyvateli, jsou událostí zděšeni.

„Je to hrozná tragedie. Údajně se mělo jednat o vraždu a následnou sebevraždu. V případě zabité paní se jednalo o bývalou oblíbenou učitelku a naši obecní kronikářku," konstatovala zdrceně místostarostka obce Naděžda Hamšíková. Možným motivem nešťastné události podle jejích slov mohly být zdravotní problémy. To potvrzují i lidé, kteří zesnulý manželský pár znali.

„Oba dva byli nemocní a muž se údajně bál nějaké operace, která jej čekala. Proto situaci nejspíš řešil takovým radikálním způsobem," uvedl obyvatel ze sousední obce, který si nepřál být jmenován, ale redakce má jeho jméno k dispozici. Informace o tragické události se velmi rychle rozšířila i na bývalé pracoviště zesnulé ženy.

„Paní učila v naší škola zhruba před pětadvaceti lety. V reakci na toto neštěstí máme na naší budově vyvěšený černý prapor," uvedla ředitelka základní školy v Pitíně Jana Peřinová. Zesnulý pár žil v Hostětíně zhruba 40 let. Sami obyvatelé obce k události nenachází slov. „Je to hrozné. Nejspíš se jedná o tragedii dvou starších nemocných osaměle žijících lidí," sdělila zarmouceně obyvatelka Hostětína.

Na Uherskohradišťsku se v letošním roce jedná o druhou sebevraždu. Jen před několika dny si vlastní rukou sáhl na život provozovatel jednoho z barů v centru Starého Města. Zároveň zlínští policisté od počátku tohoto roku vyšetřují již druhý případ vraždy ve Zlínském kraji. Minulý víkend měl muž v Bystřici pod Hostýnem zavraždit svého bratra.