Například na Stupavě tak byly v sobotu vleky doslova v obležení malých i velkých lyžařů a snowboardistů.

„Sjezdovka jela už před Vánocemi, momentálně zasněžujeme dva a půl dne v kuse. Chtěli bychom, aby sezona pokračovala až do dubna," přeje si majitel areálu Lubomír Orel.

Oproti tomu na Trojáku je situace zatím jiná. „My jsme to letos udělali obráceně, napřed jsme zasněžili dětské vleky. Máme tak v provozu ski park a dětské lano, jelikož náš areál navštívili především rodiče s dětmi. Pokud se nic nepokazí, sjezdovka bude v provozu od pátku. Propad vánočních tržeb je opravdu veliký, takže je jasné, že už to bohužel nedoženeme. Jde o třetí zimu po sobě, kdy na Vánoce nebyl sníh," posteskl si provozovatel tamního Ski Areálu Jakub Juračka.

Rusava hlásila o víkendu provoz dvousetmetrového vleku, který vede do půlky kopce: spolu s ním jede i dětské lano.

„Provoz jsme zahájili v sobotu ve 12 hodin. Velký vlek se bude postupně zasněžovat, během týdne bychom ho za dobrých podmínek mohli spustit," potvrdil tamní provozovatel Vladimír Kadlčík.

Sjezdovky v posledních dnech volna lákaly zejména rodiče s dětmi. „Slavnostně jsme mohli vyrazit na kopec, v posledních letech jsme se v okolí na sjezdovky moc nedostali. Sníh není, tak se jezdí do zahraničí," řekla Kroměřížskému deníku Markéta Slavinská, která vyrazila se svou rodinou na Stupavu.

Podle meteorologů by mraziví počasí mělo přinejmenším do poloviny ledna vydržet, v noci na pondělí dokonce měly teploty spadnout až k hranici –15 stupňů Celsia.

DANIELA ZEDNÍČKOVÁ